Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

معاون وزیر صنعت با بیان اینکه به منظور حمایت از فعالان صنعتی، صندوقی را در مجموعه سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایجاد کرده ایم، گفت: این صندوق بدون بوروکراسی زائد اداری، تا سقف ۳۰ میلیارد ریال ضمانت نامه برای صنعتگران صادر می کند.
یزدانی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در نشست مشترک با فعالان صنعتی استان خراسان رضوی در مشهد با تاکید بر رسیدگی به موانع موجود سرمایه گذاران در شهرکها و نواحی صنعتی، اظهارداشت: صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با حذف بروکراسی زائد اداری، تا سقف 30 میلیارد ریال ضمانت نامه برای صنعتگران صادر می کند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص مشکل واحدهای صنعتی برای تامین وثایق و تضمین های بانکی، افزود: بانکها نگهبان منابع مردمند و در چارچوب وظایف خود مکلفند وثایقی بگیرند تا پول مردم به آنها بازگردد و ما به منظور حمایت از فعالان صنعتی، صندوقی را در مجموعه سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایجاد کرده ایم.
 یزدانی گفت: این صندوق بدون بوروکراسی زائد اداری، تا سقف 30 میلیارد ریال ضمانت نامه برای صنعتگران صادر می کند که می تواند کمک خوبی به توسعه سرمایه گذاری و حمایت از سرمایه گذاران حوزه صنایع کوچک باشد.
وی توسعه واحدهای صنعتی در شهرکها و نواحی صنعتی را نشان از نشاط و شور در جمع سرمایه‌گذاران توصیف کرد و گفت: سازمان نیز موظف است با بسترسازی، موانع موجود در راه سرمایه‌گذاران را به حداقل برساند.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با بیان اینکه پس از برجام فضای خوبی برای سرمایه‌گذاری در کشور به وجود آمده است، عنوان کرد: در حال حاضر از940 شهرک و ناحیه مصوب صنعتی در سراسر کشور750شهرک و ناحیه صنعتی به مرحله واگذاری زمین صنعتی به متقاضیان رسیده اند.
یزدانی با اشاره به وظایف سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران افزود: استقرار واحدها در شهرکها و نواحی صنعتی نقش بسیار اساسی در اشتغال جوانان، تولید کالاهای داخلی، تحقق اقتصاد مقاومتی،ا فزایش صادرات و ورود ارز به کشور دارد.
وی ایجاد انگیزه برای جذب سرمایه‌گذاران در نقاط کمتر توسعه یافته شهرکهای صنعتی و ایجاد جاذبه بیشتر برای افراد به جهت سرمایه‌گذاری در شهرکهای صنعتی شناخته شده را از جمله برنامه‌های این سازمان عنوان کرد و افزود: در سال 95 به دلیل سیاست‌های جدید دولت و در چارچوب اقتصاد مقاومتی در نقاط کمتر توسعه یافته افزایش قیمت حق انتفاع  از زمین، اعیانی و تاسیسات شهرکها و نواحی صنعتی نخواهیم داشت.
وی افزود: در سال آینده برای ایجاد نشاط،امید وترغیب فعالان اقتصادی به سرمایه گذاری در شهرکهای صنعتی نقاط کمتر توسعه یافته، برنامه ریزی های مناسبی انجام شده و برای ایجاد جاذبه به منظور جذب سرمایه گذاران به شهرک های صنعتی نواحی برخوردار نیز تمهیداتی درنظر گرفته شده است.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در ادامه سهم 92درصدی صنایع کوچک از صنایع کل کشور، افزایش تعامل با بخش خصوصی و ارتقاء جایگاه خوشه های صنعتی در صنعت را از جمله اولویت های سازمان عنوان کرد.
 یزدانی با اشاره به برنامه های سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی در دو حوزه ایجاد زیرساخت ها و حمایت های نرم افزاری از واحدهای تولیدی، بیان کرد: بودجه لازم برای ایجاد زیرساخت به تصویب رسیده و برای اجرا در سال 95 به سازمان ها ابلاغ شده و در حوزه حمایت های نرم افزاری هم قوانین مربوطه، حمایت های تکنولوژی و مالی به انجام رسیده و با بانک ها و موسسه های مالی مختلف توافق هایی در این راستا انجام گرفته است.

تاریخ: سه شنبه 27 بهمن 1394