Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

با گزارش تخلف، پرونده در محل تشکیل و این شرکت برای گرانفروشی به پرداخت 154 میلیون تومان جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.
در گشت تعزیرات حکومتی ویژه پوشاک که با شکایت مردمی انجام شد، مشخص شد که با وجود اعمال حراج 50 درصدی نیز گرانفروشی صورت می‌گیرد.
به گزارش ایسنا، گرانفروشی پوشاک در یکی از پاساژهای شمال تهران باعث افزایش شکایت‌های مردمی و حضور گشت مشترک تعزیرات حکومتی استان تهران در این پاساژ شد.
یکی از مسائلی که در بدو ورود به پاساژ توجه بازرس سازمان صنعت، معدن و تجارت را جلب کرد، وجود علامت حراج‌های 20 تا 70 درصدی در ویترین فروشگاه‌ها بود که مهدی هاشمی بازرس سازمان صنعت، معدن و تجارت در این مورد گفت: تمامی واحدهای صنفی و شرکت‌های دارای فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای برگزاری حراج باید مجوز برگزاری حراج را از اتحادیه مربوطه دریافت کنند.
در بازدید از نخستین فروشگاه با بررسی‌های انجام شده از سوی بازرس مشخص شد که حتی با وجود اعمال حراج 50 درصدی نیز گرانفروشی صورت می‌گیرد که بلافاصله بازرس اقدام به تهیه گزارش تخلف کرد و به دستور رئیس شعبه حاضر در گشت، قیمت‌ها به قیمت مصوب اصلاح شد.
هاشمی در حین بازرسی از این فروشگاه گفت: جواز کسب فروشگاه و تمامی مستندات قانونی شامل ثبت شرکت، فاکتور خرید کالا، مهر فروشگاه، فاکتور معتبر و قانونی و همچنین در صورت داشتن جنس خارجی مستندات گمرکی از جمله برگ سبز باید در فروشگاه موجود باشد.
امید شهرآبادی رئیس گشت‌های مشترک و رئیس شعبه 41 تعزیرات حکومتی استان تهران در این خصوص گفت: با گزارش تخلف، پرونده در محل تشکیل و این شرکت برای گرانفروشی به پرداخت 154 میلیون تومان جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.
در ادامه تیم گشت وارد فروشگاهی شد که فروشنده مدعی بود تمامی کالاهای فروشگاه خارجی است اما کیفیت و جنس پارچه‌ها و نوع دوخت آن این مطلب را تایید نمی‌کرد.
بازرس سازمان صنعت، معدن و تجارت در این فروشگاه نیز به بررسی قیمت کالاها و مدارک شرکت پرداخت که پس از بررسی‌ها مشخص شد این فروشگاه نیز اقدام به برگزاری حراج غیرقانونی و گرانفروشی کرده است.
گزارش تخلف این فروشگاه پوشاک به ارزش 15 میلیون تومان به رئیس شعبه تعزیرات حکومتی ارجاع شد که رئیس شعبه 41 تعزیرات حکومتی با توجه به عدم حضور مدیرعامل شرکت، وی را به تعزیرات حکومتی احضار و حکم این فروشگاه را برابر قانون 75 میلیون تومان جزای نقدی اعلام کرد.
سومین شکایت مردمی مربوط به یک فروشگاه پوشاک زنانه و مردانه بود که فروشنده این فروشگاه سود قانونی برای پوشاک را 300 درصد می‌دانست!
این فروشگاه برای برگزاری حراج مجوز قانونی داشت اما با بررسی بازرس سازمان صنعت، معدن و تجارت مشخص شد که تاریخ اعتبار این جواز به پایان رسیده است بنابراین برگزاری حراج در این فروشگاه نیز غیرقانونی بود.
در ادامه بررسی‌های بازرس نیز تخلف گرانفروشی مشاهده و گزارش این تخلف به ارزش 22 میلیون تومان به رئیس شعبه 41 تعزیرات حکومتی استان تهران ارجاع شد.
رئیس شعبه 41 تعزیرات حکومتی استان تهران در مورد این پرونده گفت: با توجه به عدم حضور مسئول این فروشگاه برای وی نیز احضاریه صادر شده است اما بنا به گزارش تخلف دریافتی و برابر قانون و با توجه به اسناد و مدارک قانونی ارائه شده، این فروشگاه به پرداخت 115 میلیون تومان جزای نقدی محکوم می‌شود.
رئیس گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی استان تهران با هشدار به متخلفان گفت: رویکرد تعزیرات حکومتی جلوگیری از انجام تخلف است اما در صورت انجام تخلف و تکرار تخلف برابر قانون با متخلفان برخورد می‌شود.
هموطنان می‌توانند شکایات خود را برای رسیدگی در گشت‌های مشترک سازمان تعزیرات حکومتی به سامانه پیامکی 30009651 ارسال کنند.

تاریخ: سه شنبه 27 بهمن 1394