Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی اعلام کرد: با برنامه های پیش بینی شده، باید واحدهای صنعتی تملک شده توسط بانکها به چرخه تولید کشور بازگردند.
به گزارش ایسنا، علی یزدانی - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت - اظهار کرد: با رفع موانع قانونی پیش روی سرمایه‌گذاری در شهرکها و نواحی صنعتی راه‌اندازی مجدد واحدهای صنعتی که از چرخه تولید خارج شده و یا پایین‌تر از ظرفیت مشغول به کار و فعالیت هستند، از اولویت‌های اصلی سازمان است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطر نشان کرد: از 87 هزار و 659 واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری در کشور، 37 هزار و 120 واحد، مستقر در شهرکهای صنعتی مستقر هستند که با این حساب حدود 90 درصد از صنایع کشور را بنگاه‌های کوچک و متوسط تشکیل می‌دهند.
یزدانی به منافع موجود در شهرکها و نواحی صنعتی اشاره کرد و افزود: با توجه به وجود امکانات زیربنایی در شهرکها و نواحی صنعتی تمامی دستگاه های مرتبط با صنعت باید به جذب سرمایه گذار در این مناطق عزم جدی داشته باشند.
وی با اشاره به آمادگی شهرک های صنعتی برای پذیرش سرمایه‌گذاران تصریح کرد: در این راستا حمایت های متعددی برای سرمایه گذاران صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی در نظر گرفته شده است.
رییس هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی به فرمایشات مقام معظم رهبری تحت عنوان شعار سال، تاکیدات رییس جمهور و سیاست های وزیر صنعت، معدن و تجارت، در خصوص تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با ریاست استانداران اشاره کرد و افزود: کارگروه ایجاد رونق در کارگاه های کوچک و متوسط صنعتی به عنوان زیرمجموعه این ستاد در استانهای کشور، شکل گرفته است.
وی تاکید کرد: باید از تمام سازوکارها و ظرفیت ها و پتانسیل های استان جهت ایجاد حرکتی جدیدی در حوزه اقتصادی استفاده کرد، چرا که هدف ما امید بخشی و ایجاد رضایتمندی بیشتر در جامعه است.
یزدانی به اهمیت صنایع کوچک در کشور تاکید و تصریح کرد: امروز رسالت نخست ما حمایت از صنایع کوچک بوده و مسئولان نظام هم بر آن تاکید دارند.
وی گفت: با وجود نقش صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی در چرخه اقتصادی و اشتغال اما این صنایع با توجه به ساختار آسیب پذیرتر بوده، لذا باید توجه بیشتری به این بخش شود.
یزدانی گفت: البته برای حمایت از واحدهای راکد تصمیمات خوبی در کارگروه ایجاد رونق در کارگاه‌های کوچک و متوسط صنعتی برای ارائه تسهیلات، گرفته‌ شده است، از این‌ رو واحدهای راکدی که امکان فعالیت مجدد داشته و یا طرح های نیمه فعال صنعتی واقع در شهرکها و نواحی صنعتی حمایت خواهند شد.
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت به چند مورد از اهداف برگزاری کارگروه های استانی در استانها اشاره کرد و افزود: معرفی طرح های رونق در صنایع کوچک و متوسط کشور، شناسایی واحدها و طرح های مشمول حمایت، معرفی حمایتهای صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با صدور ضمانت نامه جهت تسهیلات بانکی و تامین کنندگان مواد اولیه، از مهم ترین اهداف برگزاری چنین نشست هایی است.

تاریخ: چهارشنبه 1 اردیبهشت 1395