Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

با تزریق این کمک ها به این صنایع 180 تا 200 هزار شغل در کشور ایجاد و احیاء خواهد شد.

سخنگوی کمسیون صنایع مجلس از پرداخت 16 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به صنایع کوچک و متوسط  در سال جاری خبر داد.

رمضانعلی سبحانی فر در گفت و گو با خبرنگار عصر ایران  با  بیان اینکه 80 هزار واحد صنعتی در کشور مشغول فعالیت هستند که بخشی از آنها به دلایل گوناگون دچار مشکل شده اند ادامه داد:  یکی از برنامه های دولت برای اجرای بهتر اقتصاد مقاومتی استفاده از ظرفیت های داخلی و حمایت از صنایع است و لذا به همین منظور در سال جاری برنامه ویژه ای برای حمایت از این صنایع اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: در راستای حمایت از صنایع در سال 95 دولت حدود 10 هزار واحد صنعتی که  به دلیل مشکلات اقتصادی با نیمی از ظرفیت خود مشغول کار هستند را شناسایی کرده که 9 هزار واحد مربوط به صنایع کوچک و 1 هزار  واحد مربوط به صنایع متوسط است .

سخنگوی کمسیون صنایع مجلس با بیان اینکه مطابق بررسی ها برای حمایت از این صنایع 16 هزار میلیارد تومان مورد نیاز است خاطرنشان کرد: از این رقم  13 هزار میلیارد تومان نیاز صنایع کوچک و 3 هزار میلیارد تومان  برای حمایت از صنایع متوسط مورد نیاز است  که با تزریق این کمک ها به این صنایع 180 تا 200 هزار شغل در کشور احیاء خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: مجلس در همین راستا در بوجه سال 95 دولت را مکلف کرده است که با حذف رایانه 3 دهک پر درآمد مبلغ حاصل را در بخش اشتغال هزینه کند و لذا بخشی از سود تسهیلات بانک ها که به  موضوع تولید پرداخت می شود می تواند از این محل به عنوان یارانه باشد.

سبحانی فر در پاسخ به این پرسش که آیا پرداخت تسهیلات به صنایع کوچک و متوسط  منوط به حذف رایانه 3 دهک قرار دارد یا خیر گفت: پرداخت این تسهیلات در سال 95 ارتباطی به حذف رایانه ها ندارد این اقدام در دستور کار قرار دارد و امسال اجرایی می شود.

وی ادامه داد: هم اکنون دولت در حال آماده سازی دستور العمل پرداخت این تسهیلات است که پس از پایان این کار پرداخت تسهیلات به این بنگاه ها اغاز می شود.

تاریخ: شنبه 11 اردیبهشت 1395