Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

رئیس اتاق اصناف ایران در مورد ضمانت اجرای توافق نامه اخیر اتاق اصناف ایران با سازمان امور مالیاتی گفت: اصناف نگران هستند که دولت به وعده های خود وفا نکند اما من اطمینان دارم که با وجود جناب آقای تقوی نژاد در سازمان امور مالیاتی، توافق نامه امسال لباس اجرا  به تن خواهد کرد.
علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران در پنجمین اجلاسیه دوره ششم نمایندگان اتاق اصناف ایران که صبح امروز با حضور وزیر اقتصاد، رئیس سازمان امور مالیاتی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس مرکز اصناف و امور بازرگانان ایران، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی و نمایندگان اتاق های اصناف سراسر کشور در هتل بزرگ فردوسی برگزار شد، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در حمایت از تولید ملّی و اجرای اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: علی رغم تاکیدات رئیس جمهور بر کوچک نمودن دولت در بخش های اقتصادی متاسفانه تا کنون این اتفاق در دولت رخ نداده چون شکل گیری این اتفاق بسیار سخت است.
وی با بیان اینکه بیش از ۳۶ سال است که اقتصاد ما در بخش دولتی نهادینه شده و جز فساد چیز دیگری از این اقتصاد تراوش نکرده است، افزود: علی رغم تاکیدات رئیس جمهور در و اگذاری امور به مردم شاهد هستیم که نهادها و ارگان های دولتی در تلاش هستند تا تشکل های مدنی را هم تحت سیطره دولت ببرند به طوریکه در یک سال گذشته ۲۶ اتحادیه صنفی را جدا نمودند تا تحت سیطره دولت برده شود.
رئیس اتاق اصناف ایران با انتقاد از دخالت بی حد و حصر سازمان های دولتی در امور اصناف و همچنین برگزاری نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا توسط دلالان با سوء استفاده از شعار اقتصاد مقاومتی به طرح این پرسش پرداخت که این چگونه اقتصاد مقاومتی است که تا این میزان به آن دست درازی می شود.
به گفته فاضلی، متاسفانه برخی در مجموعه اقتصادی کشور، پای خود را در کفشِ همه می کنند و حالا دیگر موضع اتاق اصناف در برابر آنها تدافعی شده است.
وی با بیان اینکه اقتصاد کشور بدون اصناف توان تحرک نخواهد داشت، تصریح کرد: متاسفانه اصناف در امر سیاستگذاری جایگاهی ندارند که امیدواریم این عارضه در مجلس آینده رفع شود تا اصناف بتوانند جایگاه واقعی خود را در کشور پیدا کنند.
رئیس اتاق اصناف ایران در مورد توافق اخیر سازمان امور مالیاتی با اتاق اصناف ایران و ضمانت اجرای این توافق گفت: اصناف نگران هستند که دولت به وعده های خود وفا نکند اما من اطمینان دارم که با وجود جناب آقای تقوی نژاد در سازمان امور مالیاتی این توافق نامه نهایی خواهد شد و لباس اجرا به تن خواهد کرد.
وی ادامه داد: اصناف برای دولت تدبیر و امید کم نگذاشتند اما تا به امروز اعتباری در اختیار اصناف داده نشده است ضمن آنکه در بحث برنامه ششم توسعه و احکام دائمی نیز نگاه خاص و مثبتی به اصناف وجود ندارد.
وی خطاب به وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: توقع و انتظار ما این است که در بخش ریالی، بخشی از سهم ۱۰ درصدی صنعت به بنگاه های کوچک صنفی اختصاص داده شود.
وی همچنین با انتقاد از نبود سیاست های تشویقی مالیاتی در قوانین موجود و ضمن بیان این نکته که عمده سیاستهای موجود در این بخش تنبیهی است، بر اعمال سیاست های تشویقی در حوزه مالیات تاکید نمود.

تاریخ: چهارشنبه 22 اردیبهشت 1395