Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

رئیس اتاق اصناف ایران گفت : 97 درصد پوشاک تولیدی کشور در بنگاه های کوچک و متوسط تولید می شود و 3 درصد آن تولید صنعتی است.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما علی فاضلی در نشستی با مدیرعامل فدراسیون جهانی پوشاک با اتحادیه پوشاک تهران با اشاره به اینکه برغم پتانسیل قابل توجه تولید 

 

در بنگاه های کوچک و متوسط جایگاه مناسبی در بازار جهانی نداریم ، افزود :‌ هم اکنون یک چهارم اشتغال و یک سوم سرمایه گذاری جهان در بخش بنگاه های کوچک و متوسط قرار دارد.

 

وی با اشاره به تاثیر بنگاه های کوچک و متوسط در عبور از بحران اقتصادی کشورهای ایتالیا و کره جنوبی تصریح کرد : در ایران برغم توانمندیهای تولید کنندگان پوشاک ، جایگاه قابل قبولی در جهان وجود ندارد که ضعف آموزش در این بخش یکی از دلایل آن است.

 

رئیس اتاق اصناف تهران داشتن اقتصاد پویا را مستلزم توجه ویژه به بنگاه های کوچک و متوسط دانست و ادامه داد : برغم همه نامهربانی های انجام شده در بخش پوشاک ، این بخش توانسته است به فعالیت خود ادامه دهد و به رشد اقتصاد کمک کند.

 

 

ایران درتولید پایدارصنعت پوشاک پیشرو است

 

تعیین حقوق مزایایی مناسب برای نیوری کار در ایران این کشور را در توسعه پایداری صنعت پوشاک پیشرو کرده است.

 

راهول مهتا مدیر عامل فدرسیون جهانی پوشاک درنشست تخصصی با اتحادیه پوشاک تهران گفت: همه اکنون 15 درصد فروش صنعت پوشاک در کشورهای امریکا ، اتحادیه اروپا ، هند و چین از طریق اینترنت است که ایران نیز برای باقی ماندن دراین صنعت نیازمند توجه به این نوع فروش است.

 

وی راهکارحفظ صنعت پوشاک درکشورهای پرهزینه ترکیه و التالیا را کاهش زمان طراحی تا فروش دانست و تصریح کرد: اجرای این ایده در ایران با توجه به  دسترسی به بازار های اروپایی الزامی است.

 

مدیر عامل فدراسیون جهانی پوشاک با اشاره به اینکه با کاهش هزینه تمام شده ، نوآوری در طراحی و تولید و ایجاد اعتماد می توان مصرف کننده را جلب کرد ، گفت: با طراحی و تولید برند و کالای مخصوص خود می توان اعتماد مصرف کننده را به تولید جلب کرد که این نکته بسیار با اهمیت است. 

 

مهتا با اشاره به اینکه جهان وضعیت بهره وری را در ایران مدنظر دارد ادامه داد: هزینه زندگی در ایران نسبت به بنگلادش و چین بالا است که برای جبران این فاصله می توان بهره وری را افزایش داد.

 

وی با  اشاره به قدمت هزاران ساله صنعت پوشاک در ایران گفت: حتی با صفر شدن تعرفه واردات پوشاک تولید کنندگان پوشاک می توانند با تمرکز بر روی نقاط قوت خود از این نگران خارج شوند.

 

مدیرعامل فدراسیون جهانی پوشاک افزود: تنها تفاوت شرایط قبل و پس از تحریم در صنعت پوشاک ایران ورود قانونی کالاهایی است که تا پیش از آن قاچاق وارد کشور ایران شده بنابراین نگرانی از حذف تعرفه بی مورد است.

 

وی گفت: ایجاد برندهای ایرانی ، احیای صنعت نساجی سنتی و دستی و همکاری با کشورهای  همسایه که دارای هزینه کم توسعه هستند درتولید پوشاک هدافی است که تولید کنندگان ایرانی باید دنبال کنند.

 

مهتا با اشاره به اینکه نباید از رقابت هراسید ، ادامه داد : آشنایی با مدلهای جدید در نمایشگاه های بین المللی ، همکاری با موسسات آموزشی چینی و هندی و تربیت نسل  بعدی تولید کنندگان صنعت پوشاک می تواند در رشد صنعت پوشاک ایران مدثر باشد.

 

تاریخ: سه شنبه 28 اردیبهشت 1395