Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

حمایت از صنایع صادرات محور و تسهیل اموری که موجب درون‌زایی با نگاه به بازار خارجی می‌شود، از جمله مواردی است که در اقتصاد مقاومتی به آن تاکید شده است، در همین رابطه مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران از استقرار پایانه‌های صادراتی در برخی از شهرک‌های صنعتی خبر داد.

 

محمد رضا قاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با تاکید بر حمایت از صنایع صادراتی اظهار کرد: دنبال تشکیل یک ستاد تسهیل و جذب سرمایه گذاری خارجی هستیم. چون با توجه به برجام مراجعات زیادی برای سرمایه گذاری از طرف شرکت های خاری داریم که حضور آنها لزوما با بروکراسی موجود همخوانی ندارد.

 

وی ادامه داد: با ارتباطی که با سازمان توسعه تجارت داریم، به دنبال این هستیم که در بعضی از شهرک‌های صنعتی مهم پایانه های صادراتی را مستقر کنیم.

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و صنایع کوچک تهران با تایید گفته‌های معاون سازمان توسعه تجارت مبنی بر ایجاد مناطق ویژه صادراتی در شهرک‌های صنعتی تخصصی گفت: در این باره گفت‌وگوهایی صورت گرفته است که البته این گفت و گو ها به تصویب مجلس نیاز دارد.

 

وی همچنین ایجاد تسهیل در امور اداری واحدهای صنعتی شهرک‌ها را از هداف این شرکت عنوان و اظهار کرد: باید در محل شهرک ها خدمات داده شود و برای واحدهای صنعتی مراکز خدمات فناوری یا در دفاتر مدیریت شهرک‌ها ارائه خدمات انجام شود.

 

قاهری با بیان اینکه برای احداث شهرک ها حریم شهر حفظ شده است، گفت: شهرک هایی که در داخل حریم 120 کیلومتری شهرک‌ها هستند اکثرا برای صنایع مزاحم شهری است که به حاشیه شهر منتقل شده‌اند.

تاریخ: شنبه 8 خرداد 1395