Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

معاون سابق ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به پایین بودن ریسک قاچاق در کشور گفت: قاچاقچی در ایران حتی اگر دو یا سه بار هم کالایش گیر کند و جریمه شود، باز هم در دفعات دیگر سود می برد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی ابویی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو  ریسک قاچاق در کشور را پایین دانست و گفت: قاچاقچی در ایران سود سرشاری می برد و حتی اگر دو یا سه بار هم کالایش گیر کند و جریمه شود، باز هم در دفعات دیگر سود می برد.

معاون سابق ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بستر انجام قاچاق را در کشور فراهم دانست و به حوزه قوانین نیز اشاره کرد و گفت: در بسیاری بخش ها از جمله قوانین کاستی هایی داریم. مجازات باید به نوعی باشد که از انجام جرم پیشگیری کند و اگر این اثر بازدارندگی را نداشته باشد، تاثیر خودش را از دست می دهد.

وی افزود: مهمتر از کاستی ها، نحوه اجرای اعمال مجازات ها است؛ در حقیقت هیچ گاه در کشور برای یک جرم واحد، مجازات واحد نداشته ایم.

ابویی گفت: در زمان مسئولیت بنده به شدت با عرضه مجدد کالاهای کشف شده قاچاق مخالف بودم حتی کالاهایی که استاندارد لازم را داشته باشند. در این زمینه با سازمان های مختلف مذاکراتی داشتیم ولی به دلیل ناهماهنگی ها این مسئله اتفاق نیفتاد.

تاریخ: سه شنبه 5 مرداد 1395