Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

 رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفت: بانک ها در راستای ایجاد رونق و تولید در دو ماه گذشته به چهار هزار و ۸۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط راکد تسهیلات پرداخت کردند .

🔹ولی الله سیف در گفت و گو با ایرنا افزود: این تعداد واحد صنعتی در این دو ماه بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده اند.

🔹وی بیان کرد: هدف گذاری دولت برای پرداخت تسهیلات به هفت هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی است اما این عدد قابل افزایش است و بانک ها برای همکاری با این طرح آمادگی دارند.

🔹سیف عنوان کرد: برای ایجاد رونق تولید، پرداخت ۱۶۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات در نظر گرفته شده اما این رقم نیز قابل افزایش است.

🔹وی اظهار کرد: هر واحد صنعتی و تولیدی که می تواند با دریافت تسهیلات به چرخه تولید برگردد و سوددهی اقتصادی نیز داشته باشد مورد حمایت بانک های کشور قرار دارد.

🔹سیف با بیان اینکه اعطای تسهیلات به واحدها براساس بررسی های کارشناسی صورت می گیرد افزود: تخصیص بهینه منابع بانکی در دستور کار دولت قرار دارد.

🔹وی گفت: مطالبات بانکی، چک برگشتی و نسبت پایین مالکانه مانع دریافت این گونه تسهیلات نیست و این برنامه به همه بانک های کشور ابلاغ شده است.

🔹سیف بیان کرد: اگر طرح های با سوددهی اقتصادی به بانک ها معرفی شود بانک های استانی منابع مالی کافی برای پرداخت تسهیلات دارند.

🔹وی افزود: نظام بانکی با تمام توان در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل برای اجرای سیاست های دولت و نظام آمادگی دارد.

تاریخ: دوشنبه 25 مرداد 1395