Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
مدیر کانون کارآفرینی استان یزد با اشاره به اینکه قاچاق ضربه بزرگی به صنعت نساجی زده است، گفت: نساجی یزد مظلوم مانده و از قاچاق پارچه و پوشاک رنج می‌برد.

محمد شهوازیان در گفتگو با ذاکرنیوز با اشاره به سابقه دیرینه یزد در عرصه نساجی از دیرباز تاکنون اظهار داشت: با وجود اینکه با پدیده قاچاق برخورد می شود و مسئولان اهتمام جدی برای مبارزه با قاچاق دارند اما با این وجود صنعت نساجی یزد با ورود کالای قاچاق زمینگیر شده و فلج می شود.

وی با بیان اینکه صنعت نساجی نه تنها در یزد که در کشور مظلوم مانده است، ادامه داد: مسئله واردات بی رویه و قاچاق در عرصه نساجی پدیده تازه ای نیست و سال هاست که اعتراضات و گلایه ها و مشکلات خود ناشی از قاچاق را بازگو می کنیم.

مدیر کانون کارآفرینی یزد با بیان اینکه نساجی استان به واسطه قاچاق کالا ورنق خود را از دست داده است اظهار کرد: در استان یزد ظرفیت قابل تاملی در صنعت نساجی نهفته است و کارخانجاتی از جمله بافندگی فرش، ریسندگی و پارچه بافی در استان وجود دارد که نیاز به حمایت دارند.

وی از دیگر مشکلات در عرصه نساجی را کمبود نقدینگی و فروش مدت دار کالاهای تولید در این بازار آشفته دانست و گفت: فرسودگی ماشین آلات در خط تولید و ضعف در بازار فروش به واسطه کالاهای قاچاق از جمله مشکلاتی است که بر سر راه این صنعت قرار گرفته است.

شهوازیان در بخش دیگری از سخنان خود نبود نقدینگی و ضعف در فروش  و بازار را از مشکلات عمده صنایع یزد برشمرد و ادامه داد: مسئولان باید تمرکز خود را بر حمایت از تولید در بخش خصوصی متمرکز کنند.

تاریخ: دوشنبه 29 شهریور 1395