Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
رئیس اتحادیه پوشاک کرج با بیان اینکه برندهای خارجی در حال حاضر هیچ تولیدی به اتحادیه معرفی نکرده‌اند، گفت: این افراد کالاهای خارجی را می‌فروشند و تبدیل به دلار کرده و از کشور خارج می‌کنند.

میراسماعیل صدیق در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج، با اشاره به راه‌اندازی فروشگاه‌های بزرگ دارای برند در کرج اظهار داشت: باید این برندها تولیدات خود را در داخل استان و شهرستان ایجاد کنند.

رئیس اتحادیه پوشاک کرج با بیان اینکه این برندها در حال حاضر هیچ تولیدی به اتحادیه معرفی نکرده‌اند، افزود: این افراد کالاهای خارجی را می‌فروشند و تبدیل به دلار کرده و از کشور خارج می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه با اینگونه فعالیت‌ها هیچ‌گونه اشتغالی در استان ایجاد نمی‌شود، بیان کرد: کسبه به سبب حضور این فروشگاه‌ها و از بین رفتن واحدهای صنفی کوچک در فشار هستند.

صدیق با بیان اینکه این فروشگاه‌ها بنیه مالی خوبی دارند و چند سال در کشور ترکیه فعالیت کرده‌اند، ادامه داد: این برندها مغازه‌های بزرگ اجاره کرده و به سبب تنوع اجناس به راحتی فروش دارند.

نائب رئیس دوم اتاق اصناف البرز با اشاره به اینکه با توجه به قرارداد تا کنون هیچ تولید و ایجاد اشتغالی از سوی این برندها انجام نشده است، عنوان کرد: شعبات این فروشگاه در حال زیاد شدن است.

رئیس اتحادیه پوشاک کرج با بیان اینکه ما در حال حاضر تبدیل به مرکز فروش این کالاها شده‌ایم، ادامه داد: این امر با حمایت از تولید داخلی در تضاد است و این معضل در کل کشور وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه این فروشگاه‌ها در بهترین نقاط شهر هستند، تصریح کرد: کسبه ما توانایی اجاره این واحدهای صنفی را ندارند و از طرفی تولیدات داخلی توان رقابت با این فروشگاه‌ها را ندارد.

صدیق با بیان اینکه دولتمردان که در ارتباط با بحث مجوز دادن به این فروشگاه‌ها تصمیم می‌گیرند، باید فکری هم برای تولیدات داخلی می‌کردند، افزود: باید تولیدات داخلی با حمایت دولتمردان به خارج از کشور برای فروش اعزام می‌شد.

تاریخ: چهارشنبه 3 آذر 1395