Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
رئیس اتحادیه تولید کنندگان و فروشندگان پوشاک تهران آخرین وضعیت مربوط به واردات پوشاک توسط شرکت‌های خارجی و نحوه عرضه آن در ایران را تشریح کرد.

ابوالقاسم شیرازی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به ابلاغ دستورالعمل نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگان و شعب شرکت‌های خارجی عرضه کننده پوشاک در ایران عنوان کرد: این ابلاغیه به منظور ساماندهی واردات با حمایت از تولید داخلی انجام شد و قرار شد کلیه واحدهای پوشاک که به شکل تجاری وارد کشور می‌شوند گواهی واردات از مرکز امور اصناف ایران و نیز معاونت امور بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت دریافت کنند.

وی ادامه داد: قرار بر این شده تمامی این نمایندگی‌ها شرکت‌های ایرانی را به منظور همکاری مشترک تعیین کنند و این شرکت‌ها نیز پس از استعلام با نمایندگی‌های خارجی وارد همکاری شوند تا دستورالعمل به مرحله اجر درآید.

رئیس اتحادیه تولید کنندگان و فروشندگان پوشاک تهران با تاکید بر اینکه باید همه استانداردهای جهانی در تولیدات پوشاک در ایران به عنوان اولویت مدنظر قرار گیرد، خاطر نشان کرد: بخشی از پوشاک که قرار است در ایران عرضه شود باید علاوه بر رعایت استانداردها مربوط به بومی سازی و نیز هویت ایرانی اسلامی را کنار خود داشته باشد و طراحی‌ها بر این اساس انجام شود. بخش دیگر نیز که مربوط به صادرات است باید بر اساس استانداردهای جهانی و بر اساس حضور در بازارهای بین‌المللی مدنظر قرار گیرد.

به گفته شیرازی، پس از ابلاغ این دستورالعمل توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت نمایندگی‌های پوشاک خارجی در حال مذاکره با شرکت‌های ایرانی هستند و طرح مذکور در حال پیشرفت است.

وی ادامه داد: تولیدکنندگان در ایران باید مورد حمایت قرار گیرند و با فضای ایجاد شده پس از تحریم توسط دولت به آن‌ها کمک شود تا بتوانیم به تولید پوشاک به منظور مصرف و نیز صادرات حمایت‌های لازم را داشته باشیم.

رئیس اتحادیه تولید کنندگان و فروشندگان پوشاک تهران در پاسخ به نحوه نظارت بر عرضه پوشاک بانوان در زمستان یادآور شد: خوشبختانه در زمستان با موارد حاشیه‌ای که تابستان و در مورد بانوان وجود دارد، مواجه نیستیم، هرچند در تابستان سال جاری نیز با توجه به نظارت‌های انجام شده و تغییر رویکرد مردم و کسبه، وضعیت نسبت به مدت مشابه سال قبل بهبود یافت.

تاریخ: سه شنبه 9 آذر 1395