Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

رئیس اتحادیه نساجی شهرستان اصفهان گفت: در حال حاضر تولیدکنندگان با حداقل سود ممکن فعالیت می‌کنند و حتی عده‌ای از آنها در حال ضرر دادن هستند، در حقیقت باید بگویم دغدغه تولید در کشور وجود ندارد.

مرتضی منصوری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به آخرین وضعیت صنعت نساجی اظهار کرد: یکی از اصلی‌ترین مشکلاتی که در شرایط کنونی دامن صنعت نساجی را گرفته بالا بودن هزینه تأمین مواد اولیه برای تولیدکنندگان و صنعتگران است، تا زمانی که مواد اولیه با چنین نرخ‌های بالایی به دست جامعه صنعت و تولید می‌رسد نمی‌توان انتظار رقابت با دنیا را داشت.

وی افزود: هیچ تولیدکننده‌ای نمی‌تواند با آرامش خاطر به فعالیت بپردازد و دولت می‌تواند در زمینهٔ تأمین امنیت روانی و فکری برای فعالان اقتصادی با کاهش سخت‌گیری‌ها و انجام اقدامات مناسب فعالانه عمل کند.

رئیس اتحادیه نساجی شهرستان اصفهان، خواستار ایجاد ثبات در قیمت مواد اولیه شد و گفت: قاچاق یکی دیگر از معضلاتی است که جامعه صنعت و تولید را با مسائلی روبرو ساخته است، هرچند اقدامات مناسبی جهت جلوگیری از گسترش این پدیده شوم شکل‌ گرفته اما همچنان مشکلات در این زمینه پابرجاست.

وی با بیان اینکه شاهد کاهش قدرت خرید مردم در بازارها هستیم، عنوان کرد: در حال حاضر تولیدکنندگان با حداقل سود ممکن فعالیت می‌کنند و حتی عده‌ای از آنها در حال ضرر دادن هستند، در حقیقت باید بگویم دغدغه تولید در کشور وجود ندارد.

منصوری ادامه داد: امروز واحدهای تولیدی نساجی با حدود 40 تا 50 درصد ظرفیت خود مشغول کار هستند، بسیاری از مشکلات فعلی ناشی از تصمیم‌گیری‌های اشتباهی است که در گذشته رخ‌ داده است، در واقع اگر برای تصمیم‌گیری از نظرات کارشناسان و متخصصان مربوطه استفاده شود بسیاری از مسائل به وجود نمی‌آید.

وی تاکید کرد: از طرفی مشکلات مالیاتی زیاد است و تقریباً همه فعالان اقتصادی این مسائل را درک کرده‌اند، متأسفانه یکی از اصلی‌ترین معضلات در بحث مالیات اعمال سلیقه شخصی ممیزها است که باعث ایجاد خلل در برخی موارد هم می‌شود.

تاریخ: شنبه 18 دی 1395