Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، از پرداخت تسهیلات به ۲۱ هزار واحد تعطیل و نیمه راکد صنعتی در کشور خبر داد و گفت: این واحدها دوباره به چرخه تولید بازگشتند.
۲۱ هزار واحد تعطیل و نیمه راکد صنعتی فعال شده اند/افتتاح ۴۵۰۰ واحد تولیدی جدید در کشور

به گزارش شاتا به نقل از ایرنا، رحمانی روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح سه طرح صنعتی و بازدید از دو واحد تولیدی کرمانشاه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سال اقتصاد مقاومتی وزارت صنعت، معدن و تجارت تمام توان خود را به کار گرفته تا بتواند واحدهای راکد صنعتی را به چرخه تولید باز گرداند.
وی ادامه داد: وزارت صنعت و معدن حتی اگر با راه اندازی یک واحد تولیدی تنها یک نفر نیز صاحب شغل شود با جدیت در این خصوص تلاش می کند.
رحمانی گفت: این ۲۱ هزار واحد که تسهیلات دریافت کرده اند طی سال های قبل یا دچار رکود کامل و تعطیلی شده بودند و یا با ظرفیتی پائین تر از توان خود به فعالیت ادامه می دادند که خوشبختانه هم اکنون با حداکثر توان در حال تولید هستند.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه از افتتاح و بهره برداری از چهار هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی و تولیدی جدید در سال جاری خبر داد و گفت: برنامه امسال وزارتخانه افتتاح پنج هزار و ۴۰۰ واحد است که انشاالله محقق خواهد شد.
وی همچنین با اشاره به واحدهای صنعتی افتتاح شده کرمانشاه اظهار کرد: این طرح ها که همگی با استفاده از تسهیلات اقتصاد مقاومتی دوباره شروع به کار کردند، حدود ۳۰۰ فرصت شغلی را به صورت مستقیم ایجاد می کند.
رحمانی یادآوری کرد: از جمله ویژگی های این واحدها که امروز در کرمانشاه به بهره برداری رسید استفاده از فن آوری روز بود که امیدوارم هر ساله بر میزان تولیداتشان افزوده شود.

تاریخ: شنبه 16 بهمن 1395