Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

فرماندار کاشان گفت: 75 درصد از تولید، سرمایه گذاری، اشتغال فرش ماشینی کشور در منطقه جغرافیایی کوچک در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، حمیدرضا مومنیان در آیین بهره برداری از دو واحد تولیدی و صنعتی در این شهرستان اظهار کرد: قرار گرفتن این میزان از یک  صنعت در یک منطقه نوعی تهدید هم محسوب می‌شود به دلیل اینکه اگر مشکلی در این صنعت پیش بیاید با چالش مواجه می‌شویم.

وی افزود: باید مرزی در تاریخ صنعتی نساجی کاشان و فرش ماشینی برقرار کنیم چون حوزه فرش ماشینی دچار آسیب‌های نساجی کشور نشده است و همچنان در تولید و ماشین آلات به روز می‌شود.

فرماندار کاشان با بیان اینکه کاشان در زمینه علمی همه ظرفیت‌های لازم را در زمینه فرش دارد، گفت: مطالعات مختلفی در حوزه‌های فرش ماشینی و فرش دستبافت در سال‌های گذشته انجام شده و طی سال‌های گذشته در زمینه فرش ماشینی مطالعاتی در دانشگاه آزاد واحد کاشان و در زمینه فرش دستبافت در دانشگاه هنر دانشگاه این شهرستان صورت گرفته است.

مومنیان ادامه داد: این مطالعات در بخش نیروی انسانی، انرژی، فناوری، طرح و رنگ داشته‌ایم و نشان می‌دهد که کاشان در زمینه طراحی و زنگ آمیزی برجسته است از حوزه انرژی ارزان قیمت و نیروی کار ماهر استفاده می‌کند ولی از نظر مواد اولیه مثل الیاف وابستگی داریم.

فرماندار کاشان با اشاره به اینکه فرش ماشینی متولد فرش دستبافت است، خاطرنشان کرد: طراحی فرش ماشینی مدرن مبتنی بر فرهنگ و هنر حوزه فرش دستبافت کاشان است که در بازار هم با استقبال خوبی مواجه شده است.

تاریخ: شنبه 23 بهمن 1395