Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
جواد درودیان، رییس اتحادیه پیراهن دوزان با اعلام مطلب فوق افزود: متاسفانه قاچاق کالا در حوزه پوشاک به حدی است که تولید کننده در این بازار به خاک سیاه نشسته است و بسیاری از واحدهای تولیدی در این عرصه با اندکی از ظرفیت خود کار می کنند .

وی در گفتگو با خبرنگار بولتن نیوز با اشاره به اینکه تولیدکنندگان با هیچ کمبودی برای تامین کالای شب عید روبرو نیستند، گفت: اما متاسفانه پیراهن ها پوشاک ارزان قیمت قاچاق همه بازار را گرفته است و مانع از آن می شود که بتوانیم نفس بکشیم .

درودیان گفت: بیکاری در ایران بیداد می کند، می بینیم که میلیون ها بیکار در ایران وجود دارد اما اقتصاد ناتوان از ایجاد شغل است و طبیعی است که در این فضا وقتی قاچاق رونق دارد، تولیدکننده نمی تواند با استخدام کارگر تولید خود را افزایش دهد .

وی گفت: من معتقدم باید قاچاق ریشه کن شود و با فرهنگ سازی برای مردم مانع از خرید کالای قاچاق شویم تا هم چرخ تولید بچرخد و هم اینکه کارگر در ایران مشغول فعالیت شود .

 رییس اتحادیه پیراهن دوزان با تاکید بر اینکه حادثه پلاسکو سبب ایجاد کمبود و بحران ازار پوشاک شب عید نشده است، گفت: ما امسال هم مثل هر سال با بحران روبرو هستیم . بحرانی که ناشی از جولان جنس خارجی در بازار ایران است .


درودیان ادامه داد: کسبه پلاسکو هم در مجتمع نور مستقر شده اند و دیگر مشکلاتی از این بابت نیست اما مشکل اصلی ما یعنی وجود پوشاک قاچاق در بازار همچنان پابرجاست و لازم است که تدابیری برای حل این مشکل اندیشیده شود .

او با اشاره به اینکه نزدیک به سه هزار واحد تولیدی زیر نظر اتحادیه پیراهن‌دوزان فعالیت می‌کنند، گفت: برخی از این‌ها پیش‌تر با صد در صد ظرفیت خودکار می‌کردند اما امروز با 20 درصد ظرفیت کار می‌کنند و این به معنای تعدیل گسترده نیروی کار در این صنف است .

تاریخ: یکشنبه 24 بهمن 1395