Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان گفت: در نتیجه اقدامات دولت در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، 80 میلیارد ریال مطالبات و حقوق معوق کارکنان و کارگران شرکت پارسیلون پرداخت می شود.


به گزارش ایرنا، مهرداد غضنفری روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: با پرداخت مطالبات و حقوق معوقه کارکنان پارسیلون فعالیت این کارخانه از فردا(دوشنبه) از سرگرفته می شود.


وی اظهار کرد: کل مطالبات کارگران پارسیلون طبق اسناد موجود حدود 14 ماه حقوق است که از فردا با ورود تیمی که کار نظارت و بازرسی اولیه برای از سرگیری این شرکت را بر عهده دارند، طی یک برنامه زمان بندی پرداخت می شوند.


وی افزود: کارگران و کارکنان شرکت پارسیلون همچنین حدود 19 ماه مشکل بیمه ای مربوط به سال های گذشته دارند که رفع این مشکلات نیز در حال پیگیری است.


غضنفری یادآور شد: در مجموع یکهزار و 300 میلیارد ریال کل مجموعه شرکت پارسیلون بدهی دارد که بیشتر این بدهی ها مطالبات بانک های عاملی است که خود عضو کنسرسیوم این شرکت هستند و بخشی از این بدهی ها نیز مربوط به تامین اجتماعی است که اقدامات لازم برای پرداخت انها در حال پیگیری است.


وی افزود: بالاخره بعد از برگزاری جلسات مکرر و برگزاری ستادهای تسهیل، اقتصاد مقاومتی، شورای تامین و برگزاری شورای نظارتی در خصوص رفع مشکلات واحد عظیم و اثرگذار پارسیلون، خوشبختانه کنسرسیومی متشکل از بانک های عامل و شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند با همت استاندار و همه دستگاه های نظارتی و بانک های عامل اجرایی شد.

وی افزود: با اجرایی شدن این کنسرسیوم و بر اساس برنامه زمانبندی مشخص قرار شد ابتدا مشکل کارکنان و کارگران این واحد بزرگ برطرف شود.


غضنفری اضافه کرد: پیرو پیگیری ها و رایزنی های روز گذشته استاندار لرستان در تهران قرار است که فردا تیمی برای پرداخت حقوق و مطالبات معوق کارگران پارسیلون وارد استان شود تا بر اساس فهرست تایید شده با نظارت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، عملیات پرداخت حقوق کارگران انجام شود.


وی گفت: در فاز نخست، بخشی از مطالبات کارگران پرداخت می شود و طی یک برنامه زمان بندی مشخص و تعیین شده نیز به طور مرتب این پرداخت ها انجام خواهد شد.


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان افزود: همزمان برنامه ایجاد شرکت پویا و تعیین هیات مدیره شرکت انجام می شود و تیم هایی که مسئول ارزیابی وضع موجود هستند به سرعت کار را در دست می گیرند.


وی اظهار کرد: برنامه بعدی که استقرار شرکت یا برنامه ریزی برای تداوم فعالیت آن و یا تغییر خط تولید و سایر مباحث مرتبط در راستای کارآفرینی اعم از ایجاد تغییرات در خط تولید و یا سرمایه گذاری های جدید است نیز تصمیم گیری می شود تا بالاخره این شرکت و واحد بزرگ اقتصادی لرستان بتواند به نقش و جایگاه اصلی خود در توسعه و اشتغال استان برسد.

تاریخ: دوشنبه 25 بهمن 1395