Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
رئیس هیات مدیره انجمن صنایع نساجی کشور گفت: ۵۰ درصد پوشاک وارداتی به ایران به صورت غیرقانونی وارد شده و کالای قاچاق محسوب می‌شود.

محمد مروج حسینی شامگاه چهارشنبه در حاشیه چهارمین کنفرانس ملی فرش ماشینی در دانشگاه آزاد اسلامی کاشان در جمع خبرنگاران افزود: سالانه حدود ۷ میلیارد دلار پوشاک خارجی به همراه کفش در ایران مصرف می‌شود که حدود ۳ تا ۴ میلیارد دلار آن کالای قاچاق است.

وی با بیان این که عمده قاچاق از طریق مبادی رسمی کشور صورت می‌گیرد افزود: هفته گذشته هفت کانتینر قاچاق پوشاک در این مبادی کشف و ضبط شد. مروج با انتقاد از تولیدکنندگان داخلی که از اتیکت خارجی استفاده می‌کنند افزود: متاسفانه اتیکت فروشی یک شغل شده است و هر اتیکت تحت هر نامی در دسترس است.

 رئیس هیات مدیره انجمن صنایع نساجی کشور بیان کرد: خوشبختانه بعد از تاکید رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر مبارزه با قاچاق کالا، وزارت اطلاعات نقش پررنگی در این عرصه پیدا کرد و در کنار پلیس، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و سازمان حمایت از مصرف کنندگان به مبارزه با قاچاق کالا پرداخت. این مسئول به نقش موثر برجام در صنایع نساجی کشور اشاره کرد و گفت: بعد از برجام شاهد گشایش های زیادی در زمینه صادرات و مبادلات بانکی بودیم. چهارمین همایش ملی صادرات فرش ماشینی به مدت یک روز با حضور جمعی از صنعت گران این حوزه از سراسر کشور در دانشگاه آزاد اسلامی کاشان برگزار شد.

تاریخ: شنبه 7 اسفند 1395