Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
با گذشت یک ماه از حادثه پلاسکو همچنان جابه جایی ها در پاساژ نور برای اسکان کاسبان حادثه دیده ادامه دارد.

 اگرچه طی ۲۰ روز گذشته کاسبان پلاسکو از کوچک بودن مغازها گلایه داشته اند اما هنوز هم مشکلات به قوت خود باقی است . هر چند که مسئولان از جابه جایی کاسبان گلایه مند به طبقه های دیگر و فضاهای بزرگ تر خبر می‌دهند اما همچنان برخی از مغازه داران پلاسکو از وضعیت بوجود آمده ناراضی هستند.

این درحالی است که پیش از این مسئولان از بررسی جابه جایی کاسبان این ساختمان حادثه دیده خبر داده بودند و تاکید می‌کردند در حال بررسی بهترین مکان برای جابه جایی حادثه دیدگان هستند.

اما در نهایت با معرفی پاساژ نور از اجماع خود گفتند اما همین اجماع باعث اعلام نارضایتی کاسبان پلاسکو شد تا جایی که هنوز هم بعد از گذشت یکماه از این حادثه کاسبان پلاسکو در پاساژ نور از مغازه ای به مغازه ای دیگر هجرت می‌کنند.

از سویی دیگر اغلب تولید کنندگان هنوز موفق به تحویل اجناس شب عید نشده اند و آنطور که پیش بینی می‌شود این احتمال قوت گرفته که پوشاک شب عید با افزایش قیمتی مواجه شود.

با این حال این افزایش قیمت همچنان از سوی مسئولان رد می شود و تاکید دارند قیمت پوشاک افزایش نخواهد یافت. دراین بین به گفته رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان پلاسکونشینان معترض در واحدهای جدید مجتمع تجاری نور مستقر شده اند.

براساس اظهارات مجتبی درودیان نقوسیان هم‌اکنون جابه‌جایی کسبه ساختمان پلاسکو در مجتمع تجاری نور ادامه دارد چرا که حدود ۳۵ واحد جدید از مدیران این مجتمع دریافت کردیم که جابه‌جایی کسبه مستقر در طبقه همکف بر این اساس انجام شده و بقیه آنها به همین ترتیب نیز جابه‌جا می‌شوند.

به اذعان وی،  هم‌اکنون بسیاری از کسبه ساختمان پلاسکو که در واحدهای خود مستقر شده‌اند واعتراضی به این وضعیت ندارند، در حال آماده‌سازی واحدهای خود هستند که به زودی کاسبی آنها آغاز می‌شود و برخی از آنها نیز کار خود را آغاز کرده‌اند.

به تاکید رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان و پیراهن‌فروشان با هماهنگی اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی مربوطه به زودی نمایشگاه بهاره عرضه مستقیم کالای ویژه کسبه ساختمان پلاسکو در مجتمع تجاری نور برگزار می‌شود تا کاسبان ساختمان پلاسکو بتوانند هر چه سریع‌تر و تا آماده شدن واحدهایشان، محصولات خود را در این بازار عرضه کنند که البته درصددیم تا این نمایشگاه را در سال آینده و تا اردیبهشت‌ماه ادامه دهیم.

این درحالی است که بسیاری از پلاسکو نشینان معتقدند به دلیل جابه جایی ها و بلاتملیفی های صورت گرفته اغلب پوشاک مورد نیاز به شب عید نخواهد رسید و اظهارات مسئولان برای ادامه نمایشگاه بهاره تا اردیبهشت ماه از این جهت است. 

در حالی که تجربه نشان داده با گذر از بازار شب عید، خرید پوشاک طی دو ماهه اولیه سال نو با رکود مواجه می‌شود تا جایی که فعالان این صنف معتقدند درآمد شب عید می تواند هزینه های دو ماهه اولیه سال را جبران کند! در این بین پلاسکونشینانی که هنوز مهلت تولید پوشاک خود را نداشته اند از ضررهای می‌گویند که بی تدبیری مسئولان برای آنان رقم زده است.

 اما در این بین مسئولان همچنان معتقدند بهترین تصمیم را پلاسکو نشینان گرفته اند و بهترین گزینه پاساژ نور بوده است. به هر حال با تمام این حاشیه ها یک چیز مشخص است و آن اینکه پوشاک اغلب تولید گنندگان حادثه دیده پلاسکو به شب عید نمی‌رسد!

تاریخ: دوشنبه 9 اسفند 1395