Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
ضرابی گفت: دو سال است که فروش بسیار نامناسب شده و کالاها در انبارها می ماند. تولید خرید جوراب ۳۰ درصد کاهش یافته است.

محمود ضرابی، عضو هیات مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران و مدیرعامل کارخانه جوراب بافی مهیار در گفتگو با «نسیم آنلاین» بیان داشت: متأسفانه رکود در صنعت نساجی و پوشاک بسیار چشمگیر است و کالایی همچون جوراب و لباس‌های کوچک نیز از این امر مستثنی نیستند.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه نساجی چیزی در حدود 60 درصد از کارخانه‌های کشور نیمه تعطیل هستند و یک شیفته کار می کنند. در شهری مانند زنجان هم تقریبا چیزی در حدود 100 واحد جوراب بافی در سه سال اخیر وجود داشت که الان تعداد این جوراب بافی‌ها به یک چهارم یعنی 25 واحد رسیده است.

عضو اتاق بازرگانی زنجان ادامه داد: در سال های گذشته در ایام نزدیک به عید انبارها از جنس خالی می شد اما الان دو سال است که فروش بسیار نامناسب شده است و بسیاری از همکاران کالاهایشان دپو شده و در انبارها مانده به طوری که می توان گفت در کل خرید پوشاکی از جمله جوراب 30 درصد کاهش یافته است و دلیلش نیز این است که مردم توان خرید ندارند و امسال نیز از سال گذشته بسیار بدتر شده است.

ضرابی افزود:  واردات و قاچاق هم در این حوزه بیداد می ‌کند و منجر به تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی داخلی شده به جرأت می توانم بگویم حتی در حوزه جوراب بافی که تولیدکنندگان توانمندی در داخل کشور وجود دارد 40 درصد بازار داخل در دست کالاهای وارداتی از چین و ترکیه و همچنین قاچاق آن است.

عضو اتحادیه تولید و صادرات صنایع نساجی و پوشاک ایران گفت: قاچاق جوراب از طریق کوه و بیابان صورت نمی گیرد بلکه 10 تا 10 کانتینر وارد گمرک های کشور می شود و تعرفه کمتری هم نسبت به واردات رسمی برای این کالاها می پردازند.

تاریخ: دوشنبه 9 اسفند 1395