Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

معاون فنی بیمه ملت اعلام کرد این شرکت تاکنون ۶۵ میلیون تومان از مبلغ بیمه نامه های مرهونات بانکی مربوط به پرونده پلاسکو را پرداخت کرده است، وی می گوید حدود ۱.۵ میلیارد از بیمه‌نامه‌های بیمه ملت مربوط به واحدهایی است که جنسی در آن‌ها وجود نداشته است

 امید معظمی گودرزی درباره مقدار پرداختی بیمه ملت در رابطه با خسارت‌دیدگان حادثه پلاسکو اظهار کرد: در این مورد هشت بیمه‌نامه شناسایی کرده‌ایم که مستقیم هم نیست بلکه از طریق بانک سپه به ما واگذار شده است. یکی را پرداخت کرده‌ایم و هفت بیمه‌نامه دیگر در مرحله تکمیل مدارک هستند که البته دو تا از آن‌ها هیچ موجودی ای در ساختمان نداشتند.
وی با بیان اینکه بیمه ملت، بیمه‌نامه آتش‌سوزی مستقیمی در ساختمان پلاسکو نداشته و هشت بیمه نامه مذکور مربوط به مرهونات بانکی است، افزود: مجموع سقف تعهدات ما در آن بیمه‌نامه‌ها یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بود که تاکنون حدود ۶۵ میلیون تومان از این مبلغ را  پرداخت کرده‌ایم، ولی برای بقیه موارد به اسناد و مدارک نیاز است. افرادی که تسهیلات از بانک گرفته‌اند، باید مدارکی به ما ارائه دهند تا بتوانیم خسارت را پرداخت کنیم.
معاون فنی بیمه ملت ادامه داد: ممکن است صاحب مغازه‌ای سه میلیارد تومان موجودی داشته باشد، ولی وام هفت میلیون تومانی گرفته باشد. در نتیجه ما فقط در مقابل آن هفت میلیون تومان متعهد هستیم و برای آن مبلغ باید از بانک اسنادی ارائه شود و بعد از آن اسناد موجودی ها را ببینیم و مبلغ خسارت را پرداخت کنیم.
گودرزی ادامه داد: چهار تا از این بیمه‌نامه‌ها مربوط به دو برادر است که هر دو خارج از ایران هستند، آن ها خود گفته‌اند موجودی زیادی در آنجا نداشته‌اند.
وی در پاسخ به این سوال که چرا بخش نامه دولت که گفته بود شرکت‌های بیمه باید تا پایان بهمن ماه سال جاری تمام بیمه‌نامه‌های مربوط به پلاسکو را بررسی و خسارات را بپردازند عملا محقق نشد؟ گفت: مراجعه کننده باید این موضوع را بخواهد از طرفی موجودی‌های برخی مشخص نبوده و عده‌ای نیز تسهیلات خود را از بانک تسویه کرده‌اند. ما بخش زیادی از بیمه‌نامه هایمان مربوط به حادثه پلاسکو را مربوط به آن دو برادری می‌دانیم چرا که از آن یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان حدود یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومانش برای آن دو برادر است. البته یکی از بیمه نامه‌های ما با بیمه البرز مشترک است که در صورتی که آن شرکت به عنوان بیمه گر اصلی رسیدگی کند و به ما اعلام کند ما سهم‌مان را پرداخت می‌کنیم.
گودرزی درباره نحوه پرداخت خسارات حادثه پلاسکو به بیمه‌گذاران گفت: برای افرادی که در ساختمان پلاسکو بیمه‌نامه‌ای داشته‌اند، شرایط خاصی قائل شدیم و خارج از نوبت به پرونده آنها رسیدگی کرده‌ایم.
تاریخ: شنبه 14 اسفند 1395