Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
رئیس اتحادیه پوشاک مشهد گفت: کیفیت پوشاک ایرانی که در بازارهای این کلانشهر ارائه می‌شود به مراتب از بسیاری از برندهای خارجی بهتر است.

سید مهدی لسان ‌طوسی  در گفت و گو با  ایرنا افزود: در گذشته کالای ایرانی از نظر کیفیت در رده تولیدات کشورهایی همچون ایتالیا بود اما به دلیل واردات بی رویه کالای قاچاق بسیاری از تولیدکنندگان داخلی دچار مشکل شدند.

وی ادامه داد: با این وجود هم اکنون 50 درصد پوشاک موجود در بازار مشهد را کالای ایرانی تشکیل می دهد. رویکرد جدی دولت یازدهم در حوزه مبارزه با ورود بی رویه کالای قاچاق باعث شده شرایط مناسبی برای تولیدکنندگان در کشور به وجود آید. 

رئیس اتحادیه پوشاک مشهد گفت: با این وجود باید فرهنگ سازی مناسبی در حوزه ترغیب مردم به خرید کالای ایرانی انجام شود. وی افزود: کارگاههای تولید پوشاک در شرایط فعلی با توجه به حمایتهایی که از طرف دولت انجام شده شرایط بهتری نسبت به گذشته دارند.


لسان ‌طوسی ادامه داد: بسیاری از واحدهای صنفی که در سطح شهر مشهد مشغول فعالیت هستند نسبت به نصب بنر در خصوص فروش کالای ایرانی اقدام کرده اند و این موضوع توانسته شرایط مناسبی را برای فروش آنها به وجود بیاورد. 


وی گفت: مردم نیز از خرید کالای داخلی استقبال می کنند و فروشندگان از عرضه کالای ایرانی رضایت دارند.  او به برگزاری جشنواره تخفیف اتحادیه پوشاک مشهد نیز اشاره و بیان کرد: این جشنواره که از ابتدای اسفند جاری با مشارکت هزار واحد صنفی در سطح شهر مشهد آغاز شده تخفیفات 20 تا 30 درصدی ارائه می شود. 


این جشنواره تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت و در پایان از واحدهای صنفی که در فروش کالای ایرانی نقش مهمی ایفا کرده اند به صورت ویژه تقدیر خواهد شد.  رئیس اتحادیه پوشاک مشهد به افزایش نظارتهای این اتحادیه در ایام پایان سال نیز اشاره کرد و گفت: سامانه پیامکی 124 و شماره تلفنهای 3000134124 و 31730124 راههای ارتباطی مردم با اتاق اصناف مشهد برای رسیدگی به شکایات است.


شش هزار واحد صنفی در چارچوب اتحادیه پوشاک مشهد مشغول فعالیت هستند.

تاریخ: سه شنبه 17 اسفند 1395