Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
با حضور هیئت چینی در مرکز ملی فرش ایران برای راه اندازی بخش فرش در پاویون ملی ایران در شانگهای رایزنی شد.

به گزارش شاتا، هیئت چینی با محوریت گروه رسانه‌ای هوبی برای آماده سازی مقدمات امر و هماهنگی با مقامات ایرانی راهی ایران شده‌اند و در نخستین روز از برنامه کاری خود پس از تشکیل نشستی در سازمان توسعه تجارت ایران مهمان مرکز ملی فرش ایران شدند.

رییس مرکز ملی فرش ایران در این دیدار با اشاره به قدمت و اهمیت فرش دستباف ایران به کارکردهای توأمان فرهنگی و تجاری این هنر- صنعت پرداخت و گفت: ارتباطی که در گذشته های تاریخی میان دو کشور ایران و چین در مبادله ابریشم و فرش بر بستر جاده ابریشم بوده است امروز هم می تواند قدرتمندتر از گذشته تقویت شود.


کارگر با اشاره به احیای جاده ابریشم که در دستور کار دولتمردان چینی قرار گرفته است، برای عرضه در خور و شایسته فرش ایرانی در پاویون ملی ایران در شانگهای اعلام همراهی و آمادگی کرد. چن جیان به عنوان نماینده گروه بازاریابی چینی نیز در این دیدار با اشاره به ارزش و اهمیت فرش ایرانی در منظر چینی ها از امکانات و جذابیت‌های منطقه آزاد تجاری شانگهای و فرصت‌های پیش روی فرش ایرانی سخن گفت.


گفتنی است در این نشست مشترک که وابسته اقتصادی کشورمان در شانگهای نیز حضور داشت، درباره چگونگی اداره پاویون، شیوه تامین و ارایه دستبافته‌ها، چگونگی فروش آنلاین فرش، فرایند تبلیغات برای پایون یادشده و دیگر موارد مرتبط نیز بحث و بررسی شد.

همچنین هیئت چینی برای آشنایی هرچه بیشتر با ارزش‌های فرش ایرانی با هماهنگی مرکز ملی فرش ایران بازدیدی از دستبافته‌های موجود در موزه فرش ایران خواهند داشت.

ایجاد پاویون ملی کشورمان در منطقه آزاد تجاری شانگهای در دستور کار سازمان توسعه تجارت ایران قرار گرفته است و قرار است بخش ویژه‌ای از این پاویون با هدایت مرکز ملی فرش ایران به عرضه دستبافته‌های ایرانی اختصاص یابد.

تاریخ: سه شنبه 17 اسفند 1395