Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: ضروری است سیاست های پولی و بانکی به جای حمایت از فعالیت دلالی های مضر به سمت ارائه تسهیلات برای فعالیت های مولد و اشتغالزا هدایت شوند تا با حمایت سیستم بانکی، رشد تولید و اشتغال پایدار ایجاد شود.

 

علی فاضلی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: اتاق اصناف ایران تمام توان خود را برای تحقق هدف‌گذاری مقام معظم رهبری در سال ۱۳۹۶ به کار می‌بندد.

وی تصریح کرد: اتاق اصناف ایران تمام توان خود را برای تحقق هدف گذاری رهبری در سال ۱۳۹۶ با سرفصل «اقتصاد مقاومتی؛ از اقدام و عمل تا تولید و اشتغال» به کار می‌بندد.

رئیس اتاق اصناف کشور خاطرنشان کرد: اتاق اصناف ایران برنامه راهبردی "توانمندسازی اصناف و اعتمادسازی مردم" را امسال بر همین مبنا تنظیم کرده و تلاش دارد از یک سو با بازگرداندن بنگاه های کوچک اقتصادی به عرصه تولید با کیفیت و از سوی دیگر جلب اعتماد عمومی به تولیدهای ایرانی متناسب با خواست مردم، در حوزه بازار و بنگاه های کوچک فعالیت انجام دهد.

فاضلی اظهار کرد: برنامه های ویژه و عملیاتی در سرفصل‌های آموزش، برندسازی و تجمیع واحدهای کوچک در قالب یک برند، جذب سرمایه های خارجی، زمینه سازی برای تولید مشترک بنگاه های کوچک داخلی و خارجی، شناسایی و حذف قوانین مخل کسب و کار به منظور آسانی فعالیت بنگاه های صنفی و ایجاد انگیزه برای واحدهای جدید، اصلاح قانون نظام صنفی و قوانین موضوع کسب و کارهای صنفی متناسب با فضای اقتصادی جهان، شناسایی بازارهای مصرف کالاهای بنگاه‌های اقتصادی کوچک ایران در منطقه و جهان، برگزاری نمایشگاه های تخصصی تولیدات ایرانی، پژوهش و مطالعه دقیق نقاط قوت و ضعف بازار ایران و مناطق هدف از جمله برنامه های اتاق در سال جاری است.

وی افزود: مرکز پژوهش‌ها و مطالعات راهبردی اتاق، مرکز رتبه بندی و رقابت پذیری اصناف، دفتر تسهیل کسب و کارهای نوین، دفتر سلامت، نهاد داوری و بنیاد فرهنگی اصناف ایران مجموعه ای هدفمند و متصل به هم هستند که در اتاق ایجاد شده و این اهداف و وظایف را دنبال می کنند.

رئیس اتاق اصناف ایران تاکید کرد: در سال گذشته ۲۷۰ هزار بنگاه اقتصادی تاسیس شدند و این نشانه ظرفیت فراوان ایجاد اشتغال در کسب و کارهای کوچک است.

وی تصریح کرد: حفظ ثبات کسب و کار در بازار، آسانی شرایط ورود به بازار کار، ورود به بازار کار نوین و مجازی از ضرورت های امروز فعالیت بنگاه های کوچک اقتصادی است و برنامه های میان مدت اتاق در این حوزه امسال به نتیجه می نشیند.

فاضلی تاکید کرد: ایجاد شرایط امن و باثبات برای سرمایه‌گذاری فعالان و کارآفرینان اقتصادی پیش نیاز تحقق اقتصاد مقاومتی است و اتاق اصناف، تمامی تلاش خود را برای شناسایی و ارائه آن به مجلس و دولت به کار می‌بندد.

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: ضروری است سیاست های پولی و بانکی به جای حمایت از فعالیت دلالی های مضر به سمت ارائه تسهیلات برای فعالیت های مولد و اشتغالزا هدایت شود تا با حمایت سیستم بانکی، رشد تولید و اشتغال پایدار ایجاد شود.

وی در پایان گفت: برای رفع موانع تولید و افزایش اشتغال در کشور و بهبود فضای کسب و کار پیشنهاد و برنامه هایی در دستور کار قرار دارد.

فاضلی اظهار امیدواری کرد که با همکاری مرکز پژوهش های مجلس این برنامه ها در کمیسیون های تخصصی مورد ارزیابی و بررسی قرار می گیرد.

تاریخ: دوشنبه 14 فروردین 1396