Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
شرکت هیوسونگ، بزرگترین شرکت مواد شیمیایی و منسوجات کره جنوبی قصد دارد یک واحد تولید پلی پروپیلن در ایران احداث نماید.

شرکت هیوسونگ، بزرگترین شرکت مواد شیمیایی و منسوجات کره جنوبی در حال سرعت بخشیدن به تلاش‌های خود برای ورود به بازار ایران است.

به گفته منابع صنعتی، شرکت هیوسونگ اخیرا یادداشت تفاهمی را با شرکت ملی پتروشیمی ایران در زمینه پلی پروپیلن و پلیمرهای ترموپلاستیک که در تولید محصولات پلاستیکی و لوازم خانگی مصرف دارد به امضا رسانده است. این شرکت کره‌ای گفته در حال مذاکره با طرف ایرانی برای تصمیم گیری در خصوص امکان گسترش فعالیت تولید پلی پروپیلن خود در این کشور است، اما هنوز هیچ تصمیمی در این خصوص اتخاذ نشده است.


کارشناسان صنعتی می‌گویند، شرکت هیوسونگ به دنبال گسترش شبکه تولید خود و ایجاد یک مرکز تولید پلی پروپیلن در ایران است. این شرکت در فوریه سال گذشته یک قرارداد ۳۳۶ میلیون دلاری برای احداث یک مرکز تولید پلی پروپیلن در ویتنام به امضا رسانده بود.


ایران پس از لغو تحریم‌های غرب در تلاش است تا با جذب سرمایه گذاری خارجی اقتصاد خود را احیا کند. ایران دارای دومین ذخایر بزرگ گازی و چهارمین ذخایر بزرگ نفت خام جهان است و به جهت قرار گرفتن در یک منطقه مهم جغرافیایی، دسترسی آسانی به دیگر بازارهای خاورمیانه و همچنین اروپا و آفریقا دارد.


در حال حاضر، شرکت‌های کره ای در حال کار بر روی حدود ۶۰ درصد از پروژه‌های پتروشیمی ایران هستند. چو هیون سانگ، رئیس شرکت هیوسونگ که در ماه می سال گذشته در قالب هیئتی تجاری به همراه رئیس جمهوری کره جنوبی به تهران سفر کرده بود، از آن زمان تاکنون در تلاش برای ایجاد شبکه‌های همکاری تجاری با دولت ایران بوده است.

تاریخ: چهارشنبه 23 فروردین 1396