Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
رئیس اتحادیه پوشاک مشهد مقدس گفت: توان صادراتی واحدهای تولید پوشاک مستقر در مشهد مقدس به علت دامپینگ تولیدکنندگان چینی از بین رفته است.

مهدی لسان‌طوسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد‌مقدس اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که هم اکنون در صادرات پوشاک در خراسان‌رضوی وجود دارد این است که توان آن‌ها برای صادرات از دست رفته و نیازمند کمک‌های دولتی برای بهبود وضعیت خود هستند.

وی افزود: تا چند سال پش تمام فاستونی‌هایی که در خراسان‌رضوی تولید می‌شد، به سراسر دنیا صادر می‌شدند، اما بعد از آن ما در دام دامپینگ چین افتادیم و بخش زیادی از صنایع‌مان از بین رفت و  حالا دیگر ظرفیت‌های ما بلا استفاده باقی مانده است.

رئیس اتحادیه پوشاک مشهد‌مقدس با بیان اینکه هزینه تولید پوشاک در خراسان رضوی یک سوم تولید در ترکیه است، خاطرنشان کرد: تعداد زیادی از تجار ترک سعی دارند که در ایران برای امر تولید پوشاک سرمایه‌گذاری کنند.

لسان طوسی بیان کرد: در این وضعیت که توان تولید صادرات محور وجود دارد دولت باید از کارآفرینان داخلی حمایت کرده و در مواردی مانند ماشین آلات، تأمین اجتماعی و دارایی به افراد کمک کند تا بتوان دوباره تولید محصولات نساجی در خراسان رضوی را از سر گرفت.

وی تأکید کرد: با توجه به میزان بالای اشتغالی که در صنعت پوشاک وجود دارد سرمایه‌گذاری در این بخش می‌تواند به بهبود وضعیت بیکاری در استان نیز کمک دهنده باشد.

تاریخ: دوشنبه 28 فروردین 1396