Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
اجاره مغازه پوشاک در تهران دو برابر اجاره فروشگاه لویی‌ویتون شانزلیزه پاریس است.

صدق آمیز گفت: حراج از آذرماه سال ۹۵ آغاز شد که میزان آن به نسبت سال قبل ۱.۵ برابر بود که این افزایش میزانِ حراجی‌ها که با مجوز اتحادیه هم صورت می گیرد نشان دهنده اوضاع نامناسب تولیدکنندگان و فروشندگان صنف پوشاک است.

محمد جواد صدق آمیز، قائم مقام اتحادیه پوشاک در گفتگو با خبرنگار اقتصادی «نسیم آنلاین» و در رابطه با بازار پوشاک پیش از عید امسال بیان داشت: با توجه به پیگیری های مبارزه با قاچاق پوشاک خوشبختانه سهم تولید داخلی در بازار پوشاک حدود 3 تا 5 درصد افزایش داشته که این اتفاق خوبی برای تولیدکنندگان داخلی به شمار می رود هر چند که هنوز هم کفه ترازوی سهم بازار به سمت کالاهای وارداتی است.

وی افزود: البته هر چند که افزایش سهم 3 تا 5 درصدی در بازار داشتیم اما متأسفانه فروش به دلیل استمرار رکود اقتصادی کشور و کمتر شدن توان خرید مردم نسبت به سال گذشته حدود 10 درصد کاهش داشت، که البته این کاهش در حالی صورت گرفت که فروش در روزهای پیش از عید سال 95 نیز کمتر از میزان پیش بینی شده بود بنابراین باز هم آمدن نوروز 96 هم نتوانست حل کننده مشکلات این صنف باشد.

صدق آمیز بیان کرد: حراج هم از آذرماه سال 95 آغاز شد که میزان آن به نسبت سال قبل 1.5 برابر بود که این افزایش میزانِ حراجی‌ها که با مجوز اتحادیه هم صورت می گیرد نشان دهنده اوضاع نامناسب بازار و تولیدکنندگان و فروشندگان صنف پوشاک است زیرا حراج می گذارند تا جنس های انباشته شده در انباری ها به فروش برود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: متأسفانه فروش کم و اجاره مغازه ها بسیار بالا است و این یکی از مشکلات اصلی صنف پوشاک است به طوری که برخی مغازه ها در نقاطی از شهر تهران هستند که برای هر متر مغازه یک میلیون اجاره می دهند و این یعنی چیزی حدود دو برابر اجاره ای که فروشگاه لویی ویتون در شانزلیزه پاریس می دهد.

تاریخ: دوشنبه 28 فروردین 1396