Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
بهزاد رشیدی رئیس پنجمین جشنواره نقش تن‌پوش درباره روند برگزاری این دوره جشنواره گفت: این رویداد فرهنگی و هنری در حقیقت حرکتی خلاقانه بود که از سال‌های گذشته در مجموعه جهاد دانشگاهی هنر شکل گرفت و با هدف ایجاد انگیزه در میان طیف گسترده ای از دانشجویان در رشته‌های گوناگون هنری در راستای بهبود کیفیت فرهنگ مد و لباس کشورمان گام‌هایی را تا به امروز برداشت.

رشیدی با اشاره به ورود برخی طرح‌های ناهنجار و غیرمتعارف با فرهنگ ایرانی از دیگر کشورها در حوزه مد و لباس اظهار داشت: می‌توان بر این امر اذعان داشت که یکی از دستاوردهای این جشنواره، جلب توجه مسئولین به توانایی و قابلیت دانشجویان عرصه هنر برای مقابله با تهاجم فرهنگی برخی کشورها به ایران اسلامی بود و اینکه قشر دانشجو به بهترین شکل می‌توانند مفاهیم مرتبط با فرهنگ اسلامی وایرانی مورد توجه و پسند جوانان را در زمینه پوشش جامعه به ویژه برای قشر جوان مورد توجه قرار دهند.

رئیس پنجمین جشنواره نقش تن‌پوش ادامه داد: حتی پوششی را که برای ورود این طرح‌ها و نقوش هنری و خلاقانه در نظر گرفتیم، تی‌شرت بود که هم در زمینه کاربرد عمومیت دارد و هم در بیشتر فصول سال با اقبال خوبی به ویژه از سوی نسل جوان مواجه است.

او با اشاره به رشد کمی و کیفی آثار رسیده به این دوره از جشنواره، از حمایت آثار برگزیده این دوره از جشنواره برای ورود به بازار مد ولباس کشور خبر داد و گفت: امیدواریم با همراهی مؤثر تولیدکنندگان پوشاک با این دوره از جشنواره و نظر به قول مساعد دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور بتوانیم آثار منتخب این دوره از جشنواره را برای تولید و ورود به بازار پوشاک داخلی حمایت کنیم.

رشیدی در ادامه به تشکیل شبکه‌ای از رابطین پنجمین جشنواره نقش تن‌پوش در دانشگاه‌های منتخب کشور اشاره و تصریح کرد: انتشار پیام و فراخوان این دوره از جشنواره موجب شد تا پیش از برگزاری این رویداد، چند کارگاه تولید و طراحی بر روی تی‌شرت در شهرهایی همچون تبریز، سنندج و تهران برگزار شد و همین امر حاکی از آن بود که با انتقال مؤثر پیام جشنواره و طیف گستدره موضوعی در حوزه هاییی همچون ارزش‌های انسانی، کمک به هم‌نوع، موضوعات آیینی، انقلاب اسلامی، ایثار و شهادت، حمل و نقل عمومی و حفظ محیط زیست و منابع طبیعی، شاهد تکثر و تنوع درخوری در میان آثار جشنواره بودیم.

 رئیس جهاددانشگاهی دانشگاه هنر همچنین از انتخاب بیش از 100 اثر برای رو به بخش نمایشگاهی جشنواره خبر داد و گفت: علاوه بر این آثار منتخب، آثار برگزیده ادوار قبلی جشنواره نقش تن پوش نیز در این دوره به نمایش درمی‌آیند.

رشیدی در خاتمه گفت: امید است جشنواره نقش تن‌پوش بتواند گام‌های مؤثری در زمینه الگوسازی و ترویج استفاده از نقوش برآمده از فرهنگ اسلامی و ایرانی در عرصه مد و لباس کشورمان برداشته و نگاه دو سویه هنری و شناسایی ذائقه جامعه بتواند ما را در ورود طرح‌های منتخب جشنواره به بازار کشورمان یاری رساند.

پنجمین جشنواره نقش تن پوش با همکاری کارگروه ساماندهی مدو لباس ایرانی و اسلامی وزارت ارشاد، انجمن موسسات مد و لباس کشور، ستاد توسعه فناوری نرم و هویت ساز ریاست جمهوری و وزارت علوم فناوری و تحقیقات، به ریاست بهزاد رشیدی به دبیری الهام زایجانی، معاون فرهنگی جهاد هنر، 19 تا 21 اردیبهشت سال جاری برگزار می‌شود.

تاریخ: دوشنبه 28 فروردین 1396