Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
قائم مقام اتحادیه پوشاک بر لزوم دریافت مالیات بر ارزش افزوده در زمان خرید توسط مصرف کنندگان محصولات حوزه مد و لباس کشور تأکید کرد.

محمدجواد صدق‌آمیز، قائم‌مقام اتحادیه پوشاک و سردبیر مجله اتحادیه صنف پوشاک کشور درباره اهم برنامه‌های این اتحادیه در سال جاری به خبرنگار هنرآنلاین، گفت: مجموعه اتحادیه پوشاک در سال 96 متناسب با برنامه‌ریزی‌های مندرج در سند جامعه توسعه اتحادیه برای سال‌های 2017 و 2018، برنامه‌هایی در راستای توسعه تکنولوژی و سیستم تولید و همچنین استانداردسازی و ارتقاء سطح دانش فنی حوزه مد و لباس با هدف رقابتی کردن تولیدات پوشاک ایرانی در قیاس با رقبای بین‌المللی را در دستور کار خود قرار داده است.

او با اشاره به معضلات موجود در زمینه واردات پوشاک قاچاق به داخل کشور طی سال‌های اخیر اظهار داشت: اتحادیه از سال 94 و پس از تدوین طرح جامع در رابطه با مبارزه با قاچاق و انجام اقدامات انتظامی و کنترلی، دستاوردهایی در زمینه مبارزه با این معضل داشته و این روند پیگیری‌ها در سال جاری همچنان ادامه دارد.

قائم‌مقام اتحادیه پوشاک در ادامه بر لزوم رقابتی ساختن تولیدات داخلی با بازارهای جهانی عرصه مد و لباس تأکید و تصریح کرد: زمانی بازار کشورمان نیازی به واردات ندارد که تولید داخلی بتواند با تکیه بر تکنولوژی روز و ارتقاء سطح مدیریت، مطابق با استانداردهای روز دنیا حرکت کند و در گام نخست نیاز است که ارتباطات لازم با صاحبان دانش فنی و تکنولوژی در سطح جهانی برقرار شود.

 

صنعت پوشاک ایران؛ یک فرصت مغفول مانده در بازار جهانی پوشاک

 

صدق آمیز با اشاره به سفر سال گذشته رئیس فدراسیون جهانی پوشاک به کشورمان در سال گذشته بیان کرد: ما سال گذشته میزبان مدیرکل فدراسیون جهانی پوشاک در ایران بودیم و ایشان پس از بازدید از بخش‌های مختلف مرتبط با صنعت پوشاک کشور، ضمن تقدیر از فعالیت نظام‌های طراحی و تولید بر این امر تأکید داشتند که صنعت پوشاک ایران یک فرصت مغفول مانده در بازار جهانی پوشاک است.

او با تأکید بر افزایش ارتباطات سازنده با تکنولوژی و دانش فنی روز جهان به ویژه در کشورهای صاحب سبک همچون فرانسه، ایتالیا و آلمان ادامه داد: یکی از مهم‌ترین آسیب‌های وارد به بازار داخلی، اتکای صرف به همین بازار است چرا که وقتی بازار داخلی به دلایل مختلف دچار رکود می‌شود تولید دچار بحران شده و با خروج از رکود نیز مدت‌ها زمان لازم است تا واحدهای تعطیل شده و درگیر با بحران‌های به وجود احیا شوند پس لازم است با تکیه بر ظرفیت‌های صادراتی، بیش از هر زمان دیگری بر روی این مهم سرمایه‌گذاری انجام شود.

قائم‌مقام اتحادیه پوشاک و سردبیر مجله اتحادیه صنف پوشاک کشور افزود: یکی دیگر از چالش‌های جدی و مهم بر سر راه تولیدکنندگان مد و لباس در ایران، موضوعات مرتبط با نظام پرداخت مالیات است.

او ادامه داد: هرچند که مالیات یکی از بهترین راه‌های تأمین هزینه‌های دولت‌ها در تمام جهان است اما لازم است بیش از گذشته به موضوع شفاف‌سازی اظهارنامه‌های مالیاتی در کشورمان پرداخته شود و از طرفی دیگر روند مالیات بر ارزش افزوده بتواند به شکل عادلانه‌ای فضای میان بازار مصرفی و تولیدکننده را کنترل کند.

صدق آمیز در خاتمه گفت: بهترین راه این است که مالیات ارزش افزوده در زمان خرید توسط مصرف‌کننده پرداخت شود و درباره مالیات عملکرد تولیدکننده نیز بهتر است متناسب با رکود بازار و شرایط حاکم بر صنعت پوشاک کشور، موارد مرتبط با افزایش مالیات با بهبود فضای تعاملی و درک متقابل میان بخش خصوصی و دولت، شامل حال چرخه تولید و شرایط پرداخت مالیات تولیدکنندگان و فعالان بخش صنعت شود.

تاریخ: یکشنبه 3 اردیبهشت 1396