Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
مشاور وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: واردات رسمی پوشاک به کشور در سال 60 میلیون دلار است.

 گلنار نصرالهی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر صادرات پوشاک و نساجی کشور 900 میلیون دلار درسال است که برنامه‌ریزی شده امسال این مقدار را 20 درصد افزایش دهیم.

 

وی بازدید از واحد دوزندگی صنعتی و ریسندگی و بافندگی را از برنامه‌های امروز برشمرد و گفت: برای این برنامه‌ها طرح توسعه ارائه شده که امیدواریم نساجی بروجرد با آن دوباره راه‌اندازی شود.

 

به گزارس سایت نساجی  امروز به نقل از ایسنا، نصرالهی خاطرنشان کرد: با این طرح افزایش تولید و ارزش افزوده را در نساجی بروجرد خواهیم داشت.

 

مشاور وزیر در امور پوشاک و نساجی،  بازسازی، نوسازی و توسعه واحدهای نساجی و پوشاک را از اولویت‌های کاری دولت در سال جدید برشمرد و گفت: این عوامل نقش مهمی در افزایش تولید و ارزش افزوده خواهند داشت. امیدواریم که واحدهای راکد شده این بخش دوباره فعال شوند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا در رابطه با اقدامات این وزارت در مورد واردات بی‌رویه پوشاک به کشور که به تولید داخلی این بخش لطمه وارد کرده است، گفت: در سال جاری اقدامات بسیار مثبتی انجام شده که می‌توان به جلوگیری از واردات بی‌رویه و ساماندهی بازار پوشاک کشور اشاره کرد. همچنین واردات پوشاک از مبادی رسمی محدود شده است.

نصرالهی میزان واردات رسمی پوشاک را به کشور در سال 60 میلیون دلار اعلام کرد و گفت: البته از مبادی و ورودی‌های غیررسمی این مقدار بیشتر است.

تاریخ: چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396