Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

تولیدکنندگان پوشاک با انتشار بیانیه‌ای از وزارت صنعت و مسئولان مربوطه درخواست کرده‌اند تا اقدامات لازم برای اجرای دستورالعمل واردات پوشاک انجام شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،در سال گذشته قرار شد براساس دستورالعمل نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگان و شعب شرکت‌های خارجی عرضه‌کننده پوشاک در ایران، فقط اشخاص حقوقی (شرکت‌های تجاری) قادر به واردات پوشاک باشند و ظرف دوسال ابتدایی واردکنندگان و نمایندگان رسمی واردات پوشاک باید حداقل 20 درصد ارزش ریالی واردات را در داخل تولید کنند. همچنین واردکنندگان موظف شدند از تولیدی که در داخل کشور با برند ثبت‌شده انجام می‌شود، حداقل 50 درصد را به بازارهای هدف صادر کنند.

مطابق برنامه‌ریزی‌ها این دستورالعمل باید 17 شهریورماه 95 اجرایی می‌شد اما برخی مشکلات باعث شد تا این موضوع با 3 ماه تأخیر در دی ماه سال گذشته به مرحله اجرا برسد، نکته قابل توجه آنکه از آن تاریخ تاکنون هنوز این دستور العمل به‌صورت جدی اجرایی نشده است. در این شرایط واردات پوشاک هر روز افزایش یافته و وضعیت تولیدکننده داخلی نیز بدتر از گذشته شده است.

با توجه به این شرایط تولیدکنندگان پوشاک با انتشار بیانیه ای از وزارت صنعت و مسؤلان مربوطه درخواست کرده‌اند تا اقدامات لازم برای اجرای دستورالعمل واردات پوشاک انجام شود تا تولیدکننده داخلی هر روز با حجم گسترده پوشاک وارداتی در بازار روبه رو نباشد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

درخواست تولیدکنندگان از وزارت صنعت برای ساماندهی واردات و مبارزه با قاچاق پوشاک
تاریخ: چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396