Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
حمید عظیمی با اشاره به اینکه 99 درصد اجناس فروشگاه های پوشاک بچگانه وارداتی است، اظهار داشت: در این شرایط که کالاهای خارجی به وفور در بازار به فروش می رسد تولیدکننده داخلی امکان رقابت نداشته و مجبور به تعطیلی است به نحوی که در حوزه فعالیت ما اکثر تولیدکنندگان تعطیل شده‌اند.

وی با بیان اینکه امروز تولیدکننده در شرایط نابرابر بازار باید هزینه‌های سنگین بیمه و مالیات را پرداخت کند، افزود:امروزه بازار بی ضابطه ایران به یک محیط بکر برای فروش کالاهای خارجی تبدیل شده و آنها به هر طریق بدون رعایت قانون کالاهای خود را در این بازار به فروش می رسانند.

 

به گزارش سایت نساجی امروز به نقل از تسنیم، این عضو انجمن صنایع پوشاک ایران تصریح کرد: عمده واردات در کشور به صورت زیر زمینی انجام می شود و نظارت کافی در این میان وجود ندارد.

 

عظیمی با اشاره به اینکه هر ساعت 6 کانیتنر پوشاک به ارزش 100 هزار دلار وارد کشور می شود، افزود: اینکه حالا اعلام شود واردات پوشاک توسط آقای وزیر یا افراد دیگر انجام می‌شود فرقی به حال تولیدکننده داخلی نمی‌کند. امروز مشکل پوشاک کشور به حدی جدی شده که فورا" باید در این رابطه تصمیم مناسبی اتخاذ شود.  در حال حاضر واردکنندکان 100 هزار قطعه پوشاک را با 10 هزار برگه سبز وارد می کنند که این یک درد بزرگ برای سیستم های نظارتی کشور است.

 

این تولیدکننده پوشاک اضافه کرد: امروز تولیدکننده ایرانی از دولت پول نمی خواهد بلکه فقط هزینه‌های تولید را کاهش دهند.

آب از سر تولیدکنندگان پوشاک گذشته، چه وزیر وارد کند،چه غیر وزیر!
تاریخ: یکشنبه 17 اردیبهشت 1396