Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

رئیس اتاق بوشهر گفت: نرخ کنونی تسهیلات بانکی برای استفاده در چرخ تولید توجیه پذیر نیست و باید زمینه کاهش آن فراهم شود.

محمد عبادی افزود: در سال گذشته استان بوشهر در زمینه برخورداری از تسهیلات بانکی رتبه 27 کشور را کسب کرد که این امر را نمی‌توان یک ضعف برای استان برشمرد زیرا دلیل این رتبه پایین فهم و آگاهی فعالان اقتصادی بوشهر است که با توجه به توجیه‌پذیر نبودن نرخ این تسهیلات از گرفتن آن امتناع کرده‌اند.

عبادی بیان کرد: در شرایط رکودی تزریق نقدینگی به واحدهای تولیدی یک نیاز مبرم است که باید جدی گرفته شود.

رئیس اتاق بوشهر در رابطه با برنامه پیش‌بینی شده برای ساماندهی کالای همراه ملوان (ته‌لنجی) نیز گفت: مقرر شده گردش این کالاها در سطح استان مجاز شمرده شود و تنها برای خروج از استان نیز در حجم کالای همراه مسافر بصورت اندک باشد.

عبادی گفت: در این راستا هم اکنون هر لنج بطور میانگین برای هشت نفر اشتغالزایی دارد که با ممنوعیت فعالیت لنج های سنتی کنونی از سه سال آینده شاهد بیکاری این قشر خواهیم بود از این رو نیاز است که به جای تمرکز روی کالاهای ته لنجی تمرکز روی تولید باشد که اشتغال پایدارتری را نیز به دنبال دارد.

وی در ارتباط با حمایت اتاق از تشکل های بخش مختلف نیز گفت: در اتاق بازرگانی بوشهر به روی همه تشکل ها باز بوده و همچنین آماده حمایت و پشتیبانی از آنها به طرق مختلف است.

عبادی در بخش دیگری از سخنان خود نیز گفت: اتاق بوشهر برای احصاء مشکلات واحدهای تولیدی نیروهایی را بصورت میدانی مشخص کرده که انتظار است مالکان واحدهای تولیدی با همکاری خود در زمینه اطلاع رسانی بتوانند نقشه راهی را برای اتاق بازرگانی برای گام نهادن در مسیر حل مشکلات آنها ترسیم کند.

نرخ فعلی تسهیلات برای استفاده در تولید توجیه‌پذیر نیست
تاریخ: یکشنبه 17 اردیبهشت 1396