Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

با تصویب و ابلاغ مصوبه‌ای تازه، سازمان امور مالیاتی امکان قسط‌بندی بدهی‌ مالیاتی بنگاه‌های تولید را فراهم کرد.

رییس سازمان امورمالیاتی کشور طی بخشنامه‌ای مجوز تقسیط مجدد بدهی‌های مالیاتی واحدهای تولیدی را به منظور حمایت از این واحدها صادر کرد. این بخشنامه روز 27 اردیبهشت ماه سال جاری و برای تسهیل شرایط واحدهایی که با مساله کمبود نقدینگی مواجه هستند تصویب شده است.

 

 به گزارش سایت نساجی امروز به نقل از روابط عمومی اتاق تهران، با توجه به نام‌گذاری سال 1396 به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال به نظر می‌رسد این اقدام سازمان امور مالیاتی در همکاری با واحدهای تولیدی که در سال‌های گذشته با شرایط سخت اقتصادی و رکود مواجه بوده‌اند، اقدامی مناسب و در جهت بهبود فضای کسب‌وکار کشور است.

 

پیرو بخشنامه شماره 14/95/200/ص مورخ 27 اردیبهشت ماه 1396 چنین مقرر شده است:

«بنابر اختیار حاصل از ماده 167 قانون مالیات‌های مستقیم و به منظور حمایت از واحدهای تولیدی دارای مجوز از مراجع ذیربط که به دلیل مشکل نقدینگی امکان پرداخت اقساط سررسید مقرر را ندارند، ادارات امور مالیاتی ترتیبی اتخاذ کنند تا امکان تقسیط مجدد بدهی مالیات مودیان مذکور در موارد عدم تامین وجه چک‌ها و سفته‌های تسلیمی قبلی، فارغ از تقسیط‌های قبلی در اجرای مقررات ماده 167 قانون فوق صرفا برای یک بار فراهم شود.

بدیهی است در خصوص این گونه مودیان بخشنامه شماره 62319/3831/230 مورخ 2/11/گ1381 این سازمان که ادارات امور مالیاتی را از جایگزینی اسناد جدید و با تقسیط مجدد بدهی مالیاتی در مورد چک ها و سفته های برگشتی و واخواستی قبلی منع می‌کرد، با صدور این بخشنامه لغو می‌شود.»

امکان تقسیط مجدد بدهی‌های مالیاتی واحدهای تولیدی فراهم شد امکان تقسیط مجدد بدهی‌های مالیاتی واحدهای تولیدی فراهم شد امکان تقسیط مجدد بدهی‌های مالیاتی واحدهای تولیدی فراهم شد امکان تقسیط مجدد بدهی‌های مالیاتی واحدهای تولیدی فراهم شد امکان تقسیط مجدد بدهی‌های مالیاتی واحدهای تولیدی فراهم شد امکان تقسیط مجدد بدهی‌های مالیاتی واحدهای تولیدی فراهم شد
تاریخ: یکشنبه 7 خرداد 1396