Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
در روزهای گذشته اخباری درباره طراحی لباس جدید تیم ملی فوتبال ایرانی از سوی شرکت آدیداس منتشر شده است.

 

به عنوان مثال خبرنگار ورزشی "میزان" نوشت: در روزهای گذشته در فضای مجازی خبری منتشر شده مبنی بر اینکه طرح پیشنهادی آدیداس برای آغاز خط تولید لباس‌های تیم ملی ایران، از طرف فدراسیون فوتبال رد شده است. به دنبال این اتفاق انتقادهایی هم با پرداختن به موضوع بدسلیقگی مدیران فدراسیون در فضای مجازی انجام می‌شود.

نکته قابل تامل اینجاست که لباس‌های تیم ملی در مرحله اول در دو رنگ توسط شرکت آدیداس تولید خواهد شد. اختلاف به وجود آمده در مذاکرات اخیر دو طرف هم به هیچ عنوان روی خوب یا بد بودن طرح پیشنهادی متمرکز نبوده است.

فدراسیون فوتبال به شرکت آدیداس تاکید کرده که برایش اهمیت زیادی دارد که طرح یوزپلنگ ایرانی در لباس‌های تولید شده وجود داشته باشد. منتهی شرکت آدیداس معتقد است قرار دادن این طرح باعث از بین رفتن تکنولوژی به کار رفته در تولید لباس می‌شود.

فناوری منحصر به فرد کلیماکول Climacool آدیداس که عمدتا در کفش و لباس این شرکت بکار گرفته میشود، به ورزشکاران این امکان را می‌دهد هنگام دویدن رفت و برگشت هوا یا همان تهویه و خنک‌کنندگی در لباسشان وجود داشته باشد. به همین دلیل قراردادن طرح بزرگ یوز روی لباس تیم ملی عملا باعث از بین رفتن اثر تکنولوژی‌های مخصوص آدیداس در تولید لباس‌ها می‌شود.

بر این اساس طرفین مذاکراتی مفصل برای حل این مشکل انجام داده و قرار است به زودی برای تعیین طرح نهایی که روی کیفیت فناوری‌های به کار رفته در لباس‌ها تاثیر منفی نگذارد، به تفاهم نهایی قبل از انعقاد قرارداد رسمی برسند.

 منابع آگاه در فدراسیون فوتبال همچنین به خبرنگار میزان خبر دادند این احتمال وجود دارد لوگوی ساده کنونی فدراسیون فوتبال هم در آینده نزدیک، تغییر کند. مدیران فدراسیون تصمیم دارند لوگو جدید را با طرح یوز ایرانی طراحی و به ثبت برسانند."

یک برند خارجی و طراحی لباس تیم ملی فوتبال ایران
تاریخ: دوشنبه 8 خرداد 1396