Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: شرکت صنعتی مهارت در سمنان با زیربنای ۴۷۰ مترمربع سالانه ۵۶ تن قطعات جانبی ماشین‌های نساجی تولید می‌کند.

 بهروز اسودی  در حاشیه بازدید کارگروه رفع موانع تولید از شرکت صنعتی مهارت این شهرستان اظهار داشت: شرکت صنعتی مهارت سمنان با سرمایه‌گذاری بالغ‌بر 5 میلیارد و 500 میلیون ریال فعالیت خود را آغاز کرده است و اکنون سالانه 56 تن قطعات جانبی ماشین‌های نساجی را در استان سمنان تولید می‌کند.

 

به گزارش سایت نساجی امروز به نقل از تسنیم، وی با اشاره به اینکه محصولات این شرکت به سایر کشورها صادر می‌شود و در این زمینه فعالیت خوبی دارد افزود: با راه‌اندازی این شرکت 15 نفر در شهرستان سمنان صاحب شغل شدند و کالاهای مشابه محصولات این شرکت به ایران وارد نمی‌شود.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: بادامک‌های مورد استفاده در صنعت فرش‌بافی و نساجی در این شرکت تولید می‌شود که ظرفیت خوبی را برای جلوگیری از کالاهای مشابه و صادرات این کالا به کشورهای اطراف را فراهم کرده است.

 

وی با بیان برخی مصوبات جلسه‌های کارگروه رفع موانع تولید در استان سمنان خاطرنشان کرد: حمایت از تولیدی داخلی و افزایش صادرات محصولات ایرانی به سایر کشورها در دستور کار این کارگروه قرار دارد.

 

اسودی اذعان کرد: راه‌اندازی واحدهای نیمه فعال و غیرفعال در بخش صنعت و کشاورزی از جمله اقداماتی است که این کارگروه برای رونق بخشی به واحدهای تولیدی در استان انجام می‌دهد.

 

وی با تأکید بر اینکه جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در راه‌اندازی واحدهای تولیدی نیمه فعال و غیرفعال استان سمنان بسیار مؤثر است یادآور شد: بیشترین مشکلات واحدهای تولیدی در تأمین منابع مالی و دریافت تسهیلات رونق تولید و عدم همکاری برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی برای سرمایه‌گذاری در واحدهای مذکور است.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان تصریح کرد: راه‌اندازی واحدهای تولیدی و افزایش میزان صادرات نسبت به واردات کالا در ایران می‌تواند گامی مؤثر برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باشد که این مهم در اقتصاد کشور و کاهش تورم نیز نقش مهمی ایفا می‌کند.

شرکت صنعتی مهارت در سمنان سالانه ۵۶ تن قطعات جانبی ماشین‌های نساجی تولید می‌کند
تاریخ: دوشنبه 8 خرداد 1396