Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
مشاور معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تمامی دستگاه‌ها بر اساس قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی برای تأمین نیازهای کشور، مکلف‌اند کالایی که در داخل تولید می‌شود را از خارج خریداری نکنند در غیر این صورت وزارت صنعت، معدن و تجارت از ثبت سفارش کالای موردنظر جلوگیری خواهد کرد و از طریق قانونی با متخلفان برخورد خواهد شد.

کیومرث فروتنی، طرح رونق تولید را از موفق‌ترین طرح‌های اقتصاد مقاومتی برای سال گذشته دانست و اظهار کرد: یکی از قوانینی که مرتبط با برنامه‌های اقتصاد مقاومتی است، قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی برای تأمین نیازهای کشور است.

به گزارش سایت نساجی امروز به نقل از پایگاه خبری گسترش، وی افزود: بر اساس این قانون؛ تمامی دستگاه‌های دولتی، نهاد‌های عمومی، بنیاد‌ها و بخش غیردولتی که برای اجرای پروژه‌ها از امکانات دولتی مانند تسهیلات صندوق توسعه ملی بهره می‌برند، مکلف به اجرای این قانون هستند.  درواقع بر اساس این قانون اگر کالایی در داخل کشور تولید می‌شود دستگاه‌های مشمول این قانون باید از خرید خارجی کالای مربوطه جلوگیری کنند. 


مشاور معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، یکی از مهم‌ترین محورهای اقتصاد مقاومتی را حمایت از تولید داخل دانست و گفت: درصورتی‌که دستگاه‌های دولتی به‌جای خرید از خارج از کالاهای داخلی استفاده کنند بسیاری از بنگاه‌های تولیدی و صنعتی از رکود خارج می‌شوند و تحریک تقاضا به وجود خواهد آمد، ازاین‌رو وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری تشکل‌های مربوطه محصولات تولیدی ساخت داخل را شناسایی کرد و در پورتال این وزارت خانه قرارداد. 


وی تصریح کرد: تمامی دستگاه‌های دولتی، نهاد‌های عمومی، بنیاد‌ها و بخش غیردولتی که از تسهیلات صندوق توسعه ملی و یارانه استفاده می‌کنند، مکلف‌اند قبل از خرید فهرست محصولات داخلی را مدنظر قرار دهند.

ثبت سفارش کالا به‌شرط خرید داخلی
تاریخ: دوشنبه 8 خرداد 1396