Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
کارآفرین برتر کشوری در رادیو اقتصاد گفت: صنعت نساجی از جمله صنایع با توان اشتغال زایی بالا در جهان است.

سید حسن فلک فرسایی با اشاره به اینکه صنعت نساجی با یک پایه قیمتی (مواد مصنوعی و مواد طبیعی) می‌تواند هشت زنجیره شغلی در کشور ایجاد کند، افزود: این صنعت در زمره بزرگترین، مهمترین و قدیمی‌ترین صنایع جهانی است که به‌دلیل اشتغالزایی بالا و نقش صنعتی، اقتصادی و اجتماعی فوق‌العاده مورد توجه بیشتر کشور‌ها و اقتصادهای بزرگ دنیا قرار دارد.


به گزارش سایت نساجی امروز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛  وی همچنین بر ضرورت تقویت ساختار صنعت نساجی در ایران تاکید کرد و اظهارداشت: صنعت مورد اشاره در اشتغال زایی، رونق تولید، قدرت ارزآوری، شکوفایی صادرات غیر نفتی و ... بسیار نقش آفرین است.


این کارآفرین برتر در حوزه نساجی گفت: در ایران صنعت نساجی از قدمت طولانی برخوردار بوده و یکی از مهمترین بخش‌های اشتغالزا است.


وی افزود: توجه به این صنعت در شرایط کنونی کشور که رفع بحران بیکاری و افزایش درآمدهای ارزی حاصل از صادرات غیر نفتی از مهمترین اهداف اقتصادی کشور به شمار می‌رود از اهمیت خاص برخوردار است.


فلک فرسایی در ادامه بر لزوم پیوند مستحکم و قوی بین صنعت و دانشگاه تاکید کرد و اظهارداشت: در دوران معاصر رشد اقتصادی نه در برخورداری از منابع مالی فراوان یا منابع طبیعی خدادادی بلکه در گرو داشتن افکاری پویاست.


وی اضافه کرد: توسعه اقتصادی دنیای امروز برپایه نوآوری، خلاقیت و استفاده از دانش استوار بوده و بزرگترین سرمایه‌های یک بنگاه اقتصادی منابع انسانی خلاق و کار آفرین است.


این کار آفرین برتر کشوری یادآورشد: در دنیای پرشتاب کنونی ارتباط صنعت و دانشگاه شاهرگ پیکره توسعه اقتصادی است و پرواز تکنولوژی و جهش اقتصادی با دو بال صنعت و دانشگاه میسر است.

صنعت نساجی ایران همچنان از بخش‌های اشتغالزاست
تاریخ: سه شنبه 16 خرداد 1396