Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
صادر کننده نمونه موادغذایی و نساجی در برنامه «راه ابریشم» رادیو اقتصاد گفت: در حال حاضر بهترین، با کیفیت ترین و زیبا ترین فرش های ماشینی دنیا در ایران تولید می شود.

احمد صادقیان با اشاره به اینکه فرش در ایران زمینه تاریخی دارد، افزود : هرجا سخن از فرش است نام ایران و هنر ایرانی می درخشد.


به گزارش سایت نساجی امروز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ، وی همچنین با بیان اینکه ایران از اعتبار تاریخی در زمینه صنعت فرش برخوردار است، اظهارداشت: صادرات فرش ماشینی امروز در اثر این اعتبار تاریخی رونق خوبی در سطح بازارهای جهانی دارد.


این صادرکننده نمونه مواد غذایی و نساجی در برنامه راه ابریشم رادیو اقتصاد می گوید: تولید یک امر مقدس وعامل کاهش نرخ بیکاری، رونق تولید، افزایش رفاه عمومی و ... در جامعه است.


وی در ادامه ضمن اشاره به این جمله که صادرات مکمل تولید است، افزود: شکوفایی صادرات عامل ارتقای تولید در هر کشوری است.


صادقیان با بیان اینکه اهمیت و نقش صادرات غیر نفتی امروزه در رشد و توسعه اقتصادی کشورها برکسی پوشیده نیست، اظهارداشت: اشتغال، پویایی تولید و رشد اقتصادی از جمله مزیت های برجسته رویکرد صادرات محوری در جهان است.


وی در بخش دیگری از سخنان خود رمز و راز موفقیت در تولید و صادرات را شناسایی رقبا و بازارهای هدف دانست و یادآورشد: تولید باید مبتنی بر سلیقه ها، نیاز ها و بودجه بازار های مصرف داخلی و خارجی باشد.
«محمد حسین پاپلی یزدی» جغرافیدان نیز در برنامه «راه ابریشم» رادیو اقتصاد می گوید: ایران در مرکز ارتباطات شرق و غرب عالم واقع شده واین مرکزیت یک فرصت بسیار بزرگی برای کشور فراهم است بنابراین می طلبد استفاده حداکثری از این مهم به عمل آید.


وی در ادامه بر ضرورت سرمایه گذاری برای توسعه شبکه های ریلی در کشور تاکید کرد و افزود: گسترش شبکه خط آهن ضمن رونق تجارت داخلی می توان در شکوفایی صنعت گردشگری و ترانزیت بسیار مفید فایده باشد.
این جغرافیدان گفت: بطور کلی ارائه خدمات ترانزیتی مستلزم برخورداری از امکانات بالقوه و بالفعل متعددی است که در نهایت منجر به برجسته شدن نقش کشور در عرصه تجارت بین الملل می شود.


وی اضافه کرد: ایران از حدیث توانمندی های بالقوه دارای امتیازات و مختصات بسیار مناسب و مطلوبی در سطح جهان است.


پاپلی یزدی با اشاره به این جمله که ایران از جمله کشورهایست که به لحاظ موقعیت جغرافیایی از مزیت عبور کالا (ترانزیت) بهره مند است، یادآورشد: بدون شک جمهوری اسلامی با گسترش شبکه حمل و نقل و ارتباطات می توان از این مزیت در راستای افزایش درآمدهای ارزی و ارتقای موقعیت راهبردی خود در منطقه به نحو مطلوب استفاده کند.

تولید زیباترین فرش های ماشینی دنیا در ایران
تاریخ: سه شنبه 16 خرداد 1396