Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
نمایشگاه بین‌المللی پوشاک و صنایع نساجی ترکمنستان با حضور گسترده شرکت‌های داخلی و خارجی در «عشق‌آباد» برگزار شد.

در این نمایشگاه حدود 80 شرکت خارجی و داخلی محصولات خود را در زمینه تولید پوشاک، محصولات نساجی، تولید تجهیزات و دستگاه‌های بافندگی، ریسندگی و رنگرزی پارچه و لباس، تولیدکنندگان ابزار، لوازم و مواد اولیه صنایع نساجی به نمایش گذاشتند.

 

به گزارش سایت نساجی امروز به نقل از خبرگزاری فارس، نخ پنبه و الیاف ابریشم، پنبه و پارچه، پارچه کشباف و تریکو، انواع پوشاک ابریشمی، پارچه‌های ابریشمی، پارچه کتان، شال، پانسمان‌های پزشکی و پنبه ویژه مصرف آرایشی از محصولات صنعت نساجی تولید محلی ترکمنستان می‌باشند که در این نمایشگاه به طور گسترده به نمایش گذاشته شدند.

 

نگاهی به صنعت نساجی ترکمنستان

 

‎صنعت نساجی ترکمنستان از سال 1995میلادی راه‌‏اندازی شد. این صنعت ملی روند‎ ‎رو به رشدی دارد به طوری که تولیدات این صنعت در ترکمنستان رشد 30 درصدی داشته است.

 

این صنعت، صنعتی نوپا پس از کسب استقلال ترکمنستان است و طی 22 سال گذشته ده‌‏ها کارخانه و مجتمع‏ مدرن نساجی در این کشور با مشارکت سرمایه‌گذاران و شرکت‌های خارجی به خصوص ژاپن، چین، ترکیه و برخی کشورهای اروپایی راه‌‏اندازی شد.

 

ده‌‏ها طرح نیز در این کشور در حال ساخت و اجرا می‌باشند که در این زمینه مشارکت شرکت‌های ترک قابل ملاحظه است. در ترکمنستان سالانه حدود 600 هزار هکتار زمین زیر کشت پنبه رفته و این کشور یکی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان عمده این محصول در منطقه می‌باشد.

این کشور سالانه بیش از 1.5 میلیون تن پنبه تولید و به بازارهای خارجی به شکل خام و به صورت کالای نهایی صادر می‏‌کند. شرکت‏‌های ترکی، چینی، اروپایی و ژاپنی ‎بیشترین سرمایه‌‏گذاری را در بخش صنعت نساجی ترکمنستان انجام دادند که میزان‎ ‎سرمایه‏‌گذاری آن‏ها در 3 سال اخیر بیش از 5 میلیارد دلار بوده ‏است. ‎

 

تاریخ: چهارشنبه 17 خرداد 1396