Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز با اشاره به اینکه مجموعه کارخانجات فخر ایران با 2 شهرک نساجی احیا می شود، گفت: مشکلات این مجموع بررسی و مشکلات احصا شده و با طرح هایی که از مدت ها پیش در دستور کار است، درصدد احیا این واحدها هستیم.

 ایرج موفق در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که عصر شنبه در محل اتاق بازرگانی البرز برگزار شد، افزود: مجموعه کارخانجات فخر ایران در صورت راه اندازی دوباره اشتغال زایی قابل توجهی خواهد داشت که با این امر رشد بالایی در ایجاد اشتغال استان خواهیم داشت. 


به گزارش سایت نساجی امروز به نقل از ایرنا، وی افزود: جلسه ای در کارخانه فخر ایران برگزار شد که پس از آن نیز از روند امور بازدیدی صورت گرفت و مقرر شد امسال احیا کارخانه اجرایی و عملیاتی شود. 
موفق با اشاره به اینکه 80 هکتار برای ایجاد دو شهرک نساجی در نظر گرفته شده، خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری برای احیا این طرح هنوز به طور دقیق مشخص نیست ولی مساعدت دولت و بخش خصوصی در این رابطه وجود دارد. 


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه سال گذشته 70 درصد صنایع فعال در البرز خارج از شهرک ها بودند، افزود: با تدابیری که اندیشیده شد اکنون این آمار به کمتر از 50 درصد رسیده است. 


وی با بیان اینکه ساماندهی فروشگاه های فروش سموم کشاورزی به عهده این سازمان نیست، ادامه داد: این اقدام طی تعاملی با جهاد کشاورزی محقق می شود. 


موفق افزود: سال گذشته سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز توفیقات ارزشمندی را کسب کرد و امسال نیز با برنامه ریزی های صورت گرفته درصد ارتقا صنایع، معادن و تجارت استان هستیم. 


وی با بیان اینکه سامانه بهین یاب 6 هزار طرح بالای 60 درصد پیشرفت را احصا کرده، گفت: برای اصناف تولیدی نیز برنامه هایی در دستور کار قرار دارد و بسته حمایت از صنوف تولیدی را در نظر داریم. 


موفق با اشاره به اینکه ساماندهی لکه های صنعتی در البرز از اهم امور این سازمان است، افزود: بر این اساس به دنبال تعامل بیشتر با سایر دستگاه های مرتبط با این امر هستیم.

شرکت ریسندگی و بافندگی فخرایران در سال 1333در شهرستان نظرآباد از توابع استان البرز تاسیس شد.

کارخانجات نساجی فخر ایران در البرز امسال احیاء می شود
تاریخ: یکشنبه 21 خرداد 1396