Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع پوشاک ایران از جهش در تولید پوشاک رقابت پذیر با تعامل و همکاری گمرک خبر داد.

هاکوپیان گفت: انجمن صنایع پوشاک ایران در راستای رفع مانع رقابت پذیری پوشاک داخلی که موضوع مهمی هم هست در حال آماده سازی پیشنهادی به رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران است، تا جهشی در تولید پوشاک رقابت پذیر ایجاد نماید که هم قاچاق پوشاک به داخل کشور را برای عاملان آن، غیر اقتصادی کند و هم به صادرات پوشاک طوری رونق دهد که عاملی مهم برای رشد اشتغال و رونق اقتصاد کشور شود.


به گزارش سایت نساجی امروز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما،  وی افزود: با نگاه مثبتی که جناب آقای کرباسیان به نقش گمرک در رشد صنعت پوشاک کشور دارند، یقین داریم پیشنهاد این انجمن اجرایی خواهد شد.
رئیس انجمن صنایع پوشاک ایران ادامه داد: درباره ساماندهی واردات پوشاک نقش مهم گمرک اجرای صحیح دستورالعمل واردات پوشاک است که همواره مورد حمایت مقام رئیس کل گمرک قرار گرفته و تشکیل جلسات مکرر گویای عزم راسخ ایشان در اجرای دقیق این دستوالعمل است.


وی افزود: اقدامات گمرک در تسهیل تشریفات گمرکی صادرات، ازسوی صادرکنندگان مثبت ارزیابی می‌شود، اما نقش گمرک در بهبود امرصادرات پوشاک، مبحث دیگری است. بدیهی است لازمه صادرات پوشاک، تامین مواد اولیه متنوع است که متاسفانه در کشور تولید نمی‌شود و باید وارد کرد و این مشکل منحصر به پوشاک صادراتی نیست.


رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع پوشاک ایران افزود: یکی از مشکلات فراگیر صنعت پوشاک در رقابت پذیری با پوشاک وارداتی ناشی از تامین مواد اولیه است. این موضوعی است که باید با جدیت در راس برنامه‌های گمرک جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد، اجرای ماده ۱۲ یعنی ورود موقت در صورت تسهیل اجرای آن راه مناسبی برای سفارشات قطعی صادرات هست، اما گره اصلی در تولید پوشاک رقابت پذیر را باز نمی‌کند و باید چاره‌ای اندیشه شود.


هاکوپیان درباره الکترونیکی شدن فرآیندهای گمرکی گفت:سامانه جامع گمرکی یک اقدام بسیار مهم در جهت اصلاح نظام بوروکراتیک کشور است که در ضرورت آن هیچ گونه تردیدی نیست و قطعا از آن دیکته‌های مشکلی است که غلط هم خواهد داشت. ولی مهم این است که شروع شده است و حتما بتدریج کامل‌تر خواهد شد و به درستکاری بین گمرک و ارباب رجوع کمک شایان توجهی خواهد کرد.

جهش در تولید پوشاک رقابت پذیر با تعامل و همکاری گمرک
تاریخ: دوشنبه 22 خرداد 1396