Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
مهندس بهرام شهریاری- عضو هیئت مدیره شرکت توسعه فروش و صادرات پرنیان ایرانیان- ضمن اشاره به برگزاری نخستین مجمع عمومی این شرکت و انتخاب اعضای هیئت مدیره‌، اذعان داشت: آرزوی همیشگی بسیاری از تولیدکنندگان پوشاک بود تا بتوانند تحت لوای یک برند ملی و واحد به ارائه محصولات باکیفیت خود بپردازند البته رسیدن به این هدف در شروع کار شرکت و کوتاه مدت میسر نخواهد بود اما در نهایت شاهد تحقق این آرزو خواهیم بود.

وی در گفت‌وگو با سرویس خبر و گزارش نساجی امروز، با یادآوری این‌ نکته که رفتار خریداران نسبت به گذشته متفاوت شده، افزود: امروزه مردم ترجیح می‌دهند از مجتمع‌های بزرگ خریدهای خود را انجام دهند تا همراه خانواده یا دوستان ضمن خرید و صرف غذا در انتهای روز به سینما بروند و از انواع تفریحات پیش بینی شده در این مجتمع ها لذت ببرند. بر همین اساس حدود ۵۵ برند معتبر و مطرح پوشاک کشور (‌در بخش‌های مختلف پوشاک زنانه، مردانه، بچه‌گانه و ...) تصمیم گرفتند در قالب راه‌اندازی یک شرکت و با هدف حرکت در راستای شکل‌گیری فروشگاه‌های بزرگ و عرضه مستقیم محصولات صد درصد ایرانی باکیفیت گام بردارند.

 

مهندس شهریاری ادامه داد: حدود یک‌سال پیش هیئت موسس شرکت توسعه فروش و صادرات پرنیان ایرانیان، تشکیل و پس از ارائه اساسنامه منطبق با نیازها و خواسته‌های منطقی صنعتگران پوشاک، مجمع عمومی شرکت با هدف تصویب اساسنامه و انتخاب اعضای هیئت مدیره برگزار شد.

 

به گفته این صنعتگر، وظیفه اعضای هیئت مدیره، تهیه و تدوین طرح کسب و کار (business plan) جهت دستیابی به اهداف شرکت می‌باشد که پس از تهیه این طرح، با برگزاری مجمع دیگری افزایش سرمایه در دستور کار قرار خواهد گرفت و طبیعتاً پس از  آن شرکت وارد مرحله اجرای طرح تهیه شده خواهد شد .

 

به گزارش سرویس خبر و گزارش نساجی امروز، وی به نحوه اطلاع رسانی فعالیت‌ها و اهداف شرکت به عموم مردم نیز اشاره کرد و گفت: به طور دستوری نمی‌توان از مردم خواست تا از فروشگاه‌های عرضه پوشاک ایرانی خرید کنند در زمینه تبلیغات از نظرات، تجارب و دیدگاه‌های شرکت‌های مشاور تبلیغاتی بهره‌مند خواهیم شد؛ در مورد کیفیت محصولات ارائه شده نیز با توجه به حضور برندهای مطرح، خوش‌نام و حرفه‌ای پوشاک به‌عنوان سهامداران، سعی خواهیم کرد بهترین کیفیت همراه با مد و سلیقه هم وطنان را عرضه نماییم که این حرکت در نهایت تغییر تفکر مردم و تمایل آنان به خرید کالای ایرانی را به همراه خواهد داشت.

 

مهندس شهریاری گفت: صحبت در مورد قیمت‌گذاری محصولات ارائه شده در فروشگاه‌های شرکت توسعه فروش و صادرات پرنیان ایرانیان شاید کمی زود باشد چراکه بستگی زیادی به طرح کسب وکار (business Plan) تهیه شده خواهد داشت اما به اعتقاد من از نظر سطح قیمتی، فروشگاه‌های تأسیس شده  میتوانند به سطوح مختلف تقسیم بندی شوند و لزوماً تنها یک جامعه هدف را مورد نظر قرار ندهند به عبارت دیگر اقشار مختلف جامعه بتوانند با توجه به قدرت خرید خود فروشگاه مناسب از مجموعه فروشگاه‌های شرکت توسعه را برای خرید انتخاب نمایند. البته تمامی این مسائل به نظر جمعی هیئت مدیره و طرح کسب و کار تهیه شده بستگی خواهد داشت.

 

عضو هیئت مدیره شرکت توسعه فروش و صادرات پرنیان ایرانیان در مورد حمایت‌های دولت و سازمان‌های مرتبط دولتی با این حرکت صنعتی گفت: دولت از راه‌اندازی این شرکت استقبال خوبی به عمل آورده و قول‌های مساعدی نیز داده است امیدوارم در مرحله تحقق این برند ملی شاهد حمایت‌های مستمر دولت نیز باشیم.

 

وی در پایان این مصاحبه به نساجی امروز گفت: هیچ‌گونه محدودیت جغرافیایی در فعالیت فروشگاه‌های وابسته به شرکت توسعه فروش و صادرات پرنیان ایرانیان وجود ندارد و چه بسا بهتر است این حرکت از شهرهایی که ظرفیت بیشتر یا بازار به اصطلاح دست نخورده‌تر از تهران دارند؛ شروع شود.

صنعتگران پوشاک تحت لوای یک برند ملی
تاریخ: شنبه 27 خرداد 1396