Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
مهندس شهرام صالحی نوع‌پرور- مدیرعامل شرکت تولیدی پوشاک تولیکا طرح- به بیان اهداف و چشم‌انداز شرکت تازه تأسیس توسعه فروش و صادرات پرنیان ایرانیان پرداخت.

وی در مصاحبه با سرویس خبر و گزارش نساجی امروز یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های تولیدکنندگان پوشاک را در بخش فروش محصول عنوان کرد و گفت: با توجه به قیمت بالای ملک در کشور، بسیاری از تولیدکنندگان یا از نظر مالی توان راه‌اندازی فروشگاه‌ عرضه مستقیم را ندارند یا صرفاً نگاه تولیدی به صنعت پوشاک دارند نه توزیعی و برندسازی، برخی نیز تک محصولی هستند و برند سازی، مقوله‌ای دشوار و بسیار پیچیده برای این قبیل تولیدکنندگان است لذا انجمن صنایع پوشاک ایران با هدف تسهیل فروش برای اعضای خود، شرکت توسعه فروش و صادرات پرنیان ایرانیان را راه‌اندازی نمود و تقریباً هزار نفر ساعت صرف تدوین اساسنامه و شکل‌گیری این حرکت توسط 10 نفر اعضای هیئت موسس شد؛ ضمن این‌که هر یک از اعضای هیئت موسس، مدیر مجموعه تولیدی معتبر و مطرح پوشاک به شمار می‌آیند و فرایند برندسازی را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند.

 

به گزارش سرویس خبر و گزارش نساجی امروز، مهندس صالحی ادامه داد: در نهایت مقرر شد یک شرکت سهامی با 10 میلیارد تومان سرمایه راه‌اندازی گردد اما متأسفانه به دلیل کمبود منابع مالی در زمان مقرر این رقم تکمیل نشد از سوی دیگر طبق سیاست‌‌های شرکت، قرار نبود فرد دیگری خارج از عرصه تولید وارد مجموعه شود و اعضای انجمن صنایع پوشاک ایران در این شرکت، سهم داشته باشند بنابراین تمام اعضا، یک سهم 10 میلیون تومانی خریداری کردند.

 

به‌گفته عضو هیئت مدیره انجمن صنایع پوشاک ایران، در جریان برگزاری مجمع شرکت توسعه فروش و صادرات پرنیان ایرانیان و بررسی اساسنامه‌ای که توسط هیئت موسس تدوین شده، ‌پنج نفر به‌عنوان اعضای اصلی هیئت مدیره، دو نفر به‌عنوان اعضای علی‌البدل و یک شرکت حسابرسی به‌عنوان بازرس شرکت انتخاب شدند.

 

مدیرعامل تولیکا در مورد انتخاب مدیرعامل شرکت توسعه فروش و صادرات پرنیان ایرانیان به نساجی امروز گفت: مدیرعامل از میان افراد توانمند، حرفه‌ای و با تجربه حوزه فروشگاه‌داری و خرده فروشی انتخاب خواهد شد.

 

به اعتقاد مهندس صالحی‌، طبق نقشه راهی که برای فعالیت‌های شرکت ترسیم شده، سطح مشخصی برای عرضه کالاها مدنظر قرار خواهد گرفت به این ترتیب که در بعضي حوزه ها براي متوسط رو به بالا و براي توليدي هاي متوسط رو به پايين نيز با رويكرد و استراتژي متفاوت عمل خواهد شد.

 

این تولیدکننده پوشاک در پاسخ به این سوال نساجی امروز که جذابیت‌های فروشگاه‌های این مجموعه برای خریدارانی که محصولات خارجی را به کالای ایرانی ترجیح می‌دهند؛ چیست، گفت: این شرکت در حوزه برندسازی ابتدا باید ساختار درون سازمانی قدرتمندی به وجود آورد و با انتخاب یک مدیرعامل متعهد و حرفه‌ای، شرکت را به سمت جلو حرکت دهد. در گام دوم، انجام مذاکره با عوامل موثر در شبکه توزیع محصولات ( مانند صاحبان مراکز خرید و ...)  قرار دارد؛ به موازات این حرکات نیز باید مراحل برندسازی طی شود. در این حوزه با توجه به استقبال گسترده سازمان صدا و سیما مبنی بر پخش آگهی‌های تبلیغاتی کالاهای ایرانی با قیمت مناسب، فرصت خوبی برای آشنایی مردم فراهم خواهد شد.

 

مهندس صالحی با بیان این مطلب که فعالیت فروشگاه‌های مذکور به صورت کشوری خواهد بود، افزود: ابتدا چندین فروشگاه‌ در تهران به صورت آزمایشی فعالیت خود را آغاز می‌کنند و در مراحل بعدی ضمن افزایش سرمایه، شاهد افتتاح فروشگا‌ه‌های متعدد در سایر استان‌ها خواهیم بود.

 

وی یادآور شد: حدود یک‌سال قبل، پیشنهاد راه‌اندازی شرکت توسعه فروش و صادرات پرنیان ایرانیان توسط انجمن صنایع پوشاک ایران با آقای مهندس نعمت زاده - وزیر صنعت، معدن و تجارت- در میان گذاشته شد که مورد استقبال ایشان نیز قرار گرفت که امیدوارم شاهد حمایت‌های واقعی دولت از آن باشیم.

 

به گزارش سرویس خبر و گزارش نساجی امروز، عضو هیئت مدیره انجمن صنایع پوشاک ایران یکی از اهداف شرکت توسعه فروش و صادرات پرنیان ایرانیان را صادرات و جذب بازارهای بین‌المللی دانست و گفت: مذاکراتی برای فعالیت صنعتگران پوشاک در دو مجتمع خرید ارمنستان و گرجستان صورت گرفته که امیدوارم هر چه زودتر به نتیجه برسد. 

 

مهندس صالحی در جمع‌بندی پایانی مصاحبه بیان داشت: اعضای هیئت مدیره شرکت توسعه فروش و صادرات پرنیان ایرانیان در حوزه خرده‌فروشی نیز سابقه فعالیت دارند لذا آینده بسیار درخشانی را برای حوزه خرده فروشی صنعت پوشاک کشور متصور هستم.

برندسازی ملی در صنعت پوشاک
تاریخ: شنبه 27 خرداد 1396