Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف از عدم موفقیت در اجرای صحیح "قانون بهبود فضای کسب و کار" گفت: ورود اجناس چینی و ترکیه ای به بازار ایران مهم ترین مانع پیش روی محیط کسب و کار است.

محمد دهقان  پشتیبانی از سرمایه گذاران و فعالان در حوزه کسب و کار را نخستین الزام «قانون بهبود فضای کسب و کار» عنوان کرد و افزود: «پشتیبانی شامل ارائه مجوزهای لازم و حمایت تسهیلاتی است. هم اینک بسیاری از مردم آمادگی دارند در صورت کمک تسهیلاتی برخی فعالیت های تولیدی را اجرایی نمایند.

 

به گزارش سایت نساجی امروز به نقل از خبرگزاری تسنیم، وی با تاکید بر اینکه به راحتی می توان وضعیت کسب و کار را در کشور متحول کرد، ادامه داد: واردات بی رویه برخی کالاهای غیر ضروری و از طرفی قاچاق کالا، کمر تولید داخلی را شکسته است و برای تقویت محیط کسب و کار باید چندین اقدام را همزمان انجام دهیم.

 

دهقان در توضیح این مطلب افزود: نخستین قدم جلوگیری از واردات کالاهای مصرفی است و اگر بازار کشور به روی کالاهای چینی و ترکیه ای باز شود و از دیگر سو شاهد قاچاق سازمان یافته باشیم، اصلی ترین مانع رونق کسب کار در داخل کشور رقم می خورد.

 

نماینده مردم چناران، طرقبه و شاندیز نخستین ضربه واردات چنین اقلامی را متوجه بخش تولیدی دانست و گفت: در کنار این دو مورد، باید اتحادیه های مربوط به کسب و کار را در داخل کشور تقویت کنیم و در این بین وزارت صنعت می تواند نقشی مهم ایفا کند!

 

دهقان با انتقاد از افت کمی کارگران در عرصه تولید البسه ایرانی، یادآور شد: بسیاری از تولید کنندگان لباس کارگاه های خود را تعطیل کرده اند و با توجه به قاچاق البسه خارجی، بسیاری تولید کنندگان داخلی را از دست دادهایم و جوانان تنها فروشنده  لباس های چینی و ترک هستند.

 

وی تشکیل اتحادیه ها و پشتیبانی از آن ها را مهم برشمرد و افزود: «در هر حوزه نیازمند چندین اتحادیه هستیم و نهاد هایی که از آن ها پشیبانی کنند. یکی از انواع پشتیبانی، ارائه  تسهیلات است تا با اعطای وام های ارزان قیمت، بخش تولیدی کشور رونق بخشیده شود.»

اجناس چینی و ترک مهم ترین مانع بهبود کسب و کار در ایران هستند
تاریخ: دوشنبه 29 خرداد 1396