Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
عضو کمیسیون صنایع و معادن گفت: برخی وارد کنندگان با استفاده از پاسپورت افراد مبادرت به واردات پوشاک می‌کنند.

نادر قاضی‌پور  در خصوص افزایش حجم واردات پوشاک قاچاق از کشور ترکیه و طرح تعرفه ترجیحی واردات پوشاک از ترکیه، گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانشمندان، کارگران و کارمندان نسبت به تولید مایحتاج داخلی تلاش فراوانی کردند و صنعت نساجی ایران سرآمد منطقه بود، شیوخ عرب منطقه به پوشیدن پارچه تولید شده در ایران افتخار می‌کردند.

 

به گزارش سایت نساجی امروز به نقل از خبرگزاری خانه ملت، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعد از انقلاب تعدادی کارگر به تولید پوشاک در ساختمان پلاسکو اقدام می‌کردند که متاسفانه بعد از حادثه آتش‌سوزی این ساختمان تولید در آن متوقف شد، اظهارداشت: متاسفانه دولت با امضاء قرارداد تعرفه ترجیحی واردات پوشاک از ترکیه تولید پوشاک داخلی را فلج کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه متاسفانه مجوز واردات کالا از ترکیه تا سقف 80دلار برای هر نفر نیز به واردات قاچاق پوشاک ترک کمک کرده است، اضافه کرد: اسم این مجوز تا سقف 80دلار است واردت کنندگان تا هزار دلار نیز محصولات ترک را وارد کشور می‌کنند.

 

قاضی‌پور افزود: متاسفانه وارد کنندگان افراد را به کشور ترکیه می‌برند و با پرداخت هزینه‌های سفر آنها با استفاده از پاسپورت این افراد از مرز رازی مبادرت به واردات پوشاک می‌کنند.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه این دو مورد لطمات فروانی را به تولید ملی زده است، خاطرنشان کرد: امیدواریم وزیر اقتصاد و دارایی به عنوان فرمانده اقتصادی دولت و وزیر صنعت، معدن و تجارت از ادامه این دو طرح جلوگیری کنند تا به تولید داخلی بیش از این صدمه وارد نشود، هزاران نفر کارآفرین توان ادامه کار در صنعت پوشاک را ندارند.

تعرفه ترجیحی واردات پوشاک، صنعت نساجی کشور را فلج کرده است
تاریخ: چهارشنبه 7 تیر 1396