Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به آغاز زمان ثبت‌نام واحدهای تولیدی برای دریافت تسهیلات بانکی گفت: گام اول برای واحدهای تولیدی و صاحبان طرح‌های صنعتی، ثبت‌نام در سامانه بهین‌یاب است.

فرشاد مقیمی افزود: متقاضیان می‌توانند از سامانه‌های سازمان صنایع کوچک استانی هم برای ورود به سامانه بهین‌یاب استفاده و ثبت‌نام کنند. وی افزود: بعد از پایان فرایند ثبت‌نام و تکمیل مدارک موردنیاز، کارشناسان استانی که شامل دولتی‌ها و غیردولتی‌ها هستند به همراه سرمایه‌گذار، طرح را موردبررسی قرار می‌دهند که آیا طرح موردنظر حائز شرایط دریافت تسهیلات است یا خیر؟

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: هدف ما این است که با این تسهیلات واحدهای تولیدی بتوانند افزایش تولید داشته باشند یا واحدهایی که خط تولید آنها متوقف شده، تولید خود را از سر بگیرند.

مقیمی افزود: بعد از تأیید ابتدایی، طرح موردنظر در ستاد تسهیل استان با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی ازجمله بانک‌ها، صندوق‌ها و استاندار، مورد ارزیابی نهایی قرار می‌گیرد و در صورت تأیید به بانک موردنظر برای دریافت تسهیلات معرفی می‌شود.

وی تأکید کرد: درصورتی‌که چالشی در بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات وجود داشته باشد، سعی می‌کنیم با تجمیع طرح‌های مشکل‌دار در هر استان تا حد امکان مشکلات با سرپرستی‌های بانک‌ها برطرف شود.

مقیمی گفت: واحدهایی هم که در طرح رونق سال گذشته موفق به دریافت تسهیلات نشدند امسال در روند دریافت تسهیلات قرار می‌گیرند. وی افزود: سال گذشته ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده بود که بسیاری از واحدها موفق به دریافت نشدند اما امسال با افزایش میزان منابع، ۳۰ هزار میلیارد تومان برای واحدهای تولیدی در نظر گرفته شده که ۱۰ هزار میلیارد تومان از این میزان برای نوسازی واحدهای تولیدی اختصاص می‌یابد.

وی افزود: تاکنون و در روزهایی که ثبت‌نام آغاز شده شش هزار واحد تولیدی و طرح صنعتی برای دریافت تسهیلات در سامانه بهین‌یاب ثبت‌نام کرده‌اند که ۵۶ درصد از این تعداد جزء واحدها و طرح‌های داخل شهرک‌های صنعتی هستند.

ثبت‌نام واحدهای تولیدی برای دریافت تسهیلات آغاز شد‎
تاریخ: چهارشنبه 11 مرداد 1396