Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
تعدادی از کمپانی های مطرح جهان برای تحقق ایده ی ساخت انبار هوشمند و "تصمیم گیرنده" گرد هم آمده اند.

 به گزارش سرویس ترجمه نساجی امروز، کمپانی آمریکایی ITG اخیرا یک پروژه ی آزمایشی را در شعبه مونیخ خود آغاز کرده است که در این پروژه برند ورزشی پوما، استارت آپ مگزینو و شرکت نرم افزاری گیگاتن با هم همکاری می کنند. به گزارش شرکت، از ماه می 2017 یک روبات سفارش گیرنده در مرکز لجستیک در حال فعالیت است.


پوما پس از ملاقاتی که در یک نمایشگاه تجاری با تولیدکننده عرصه رباتیک و استارت آپ آلمانی مگزینو داشته، اقدام به انجام این پروژه ی آزمایشی کرده است. چشم انداز پوما از این پروژه ساخت نخستین انبار "هوشمند و تصمیم گیرنده" در جهان بوده است. برای تحقق این رویا ابزار و وسایل مربوطه باید در عمل مورد آزمایش قرار گرفته و از نتایج به دست آمده در پیشبرد اهداف مورد نظر استفاده شود. کمپانی ITG به همراه اعضای شرکت کننده در پروژه از اواخر ژوییه 2016 مشغول کار بر روی آن هستند.


ربات متحرک بردارنده ی کمپانی مگزینو با نام تورس در انبارهای تجارت الکترونیک مورد استفاده قرار می گیرد و در این پروژه ی مشارکتی نیز از آن استفاده شده است. به گفته ی مگزینو این ربات قابلیت دسترسی دقیق به هر یک از اشیا را داشته و تنها مختص واحدهای بارگیری نظیر جعبه و سینی نمی باشد. بازوی بردارنده ی انطباقی قادر است به اشیا مکعبی شکل مختلف چنگ بزند از یک کتاب کوچک جلد کاغذی گرفته تا جعبه کفش و یا یک دیکشنری سنگین. سپس ربات، شی چنگ زده شده را در قفسه خود قرار می دهد و آن را مستقیما به ایستگاه بارگیری می آورد.


به گزارش کمپانی، نرم افزار به کار رفته در سیستم تورس منحصر به فرد می باشد. تورس دارای قوه ادراک است. این ربات می تواند با استفاده از دوربین ها، دید رایانه ای و هوش مصنوعی محیط اطراف خود را درک و تفسیر کند و بر اساس آن تصمیم گیری نماید. مگزینو می گوید این امر نه تنها باعث تنظیمات دایمی مکان شناسی انبار و استفاده از ربات در محیط های کاری در کنار افراد می شود بلکه امکان یادگیری سیستم به طور مستقل را نیز فراهم می آورد.


 به گزارش سرویس ترجمه نساجی امروز، در حال حاضر در کمپانی ITG همکار جدید که تورس نامیده می شود به کارکنان دیگر کمک می کند. همکاری بین انسان و ماشین با استفاده از سنسورهای زیادی که بر روی ربات وجود دارد، تضمین می شود. این سنسورها دایما به ثبت داده های حاصل از محیط اطراف می پردازند. اگر تورس بیش از حد به کسی نزدیک شود، سرعت آن کاهش یافته و سپس متوقف می شود. کمپانی اضافه می کند به منظور اطمینان از ایمنی کارگران در محیط کار، انجمن بیمه مسولیت کارفرمایان آلمان این سیستم را مورد بررسی قرار داده است.


بنا به گزارش کمپانی یکی از مزایای مهم این ربات این است که می توان از آن در خارج از ساعات کاری برای مثال شیفت های شب یا دیروقت استفاده کرد. برای فعالیت تورس نیازی نیست که چراغ های انبار روشن باشد چون این ربات دارای چراغ هایی است و می تواند خود محیط اطرافش را روشن کند. همچنین از این ربات می توان بدون هیچ هزینه اضافی در بخش های دیگر استفاده کرد چون خودش را به طور خودکار با شرایط وفق می دهد. این انعطاف پذیری با عث ایجاد ارزش افزوده  زیادی در ربات می شود که تاثیر مثبتی بر کمپانی پوما و ITG داشته است.


 به گزارش سرویس ترجمه نساجی امروز، یکی از اهداف این پروژه ی آزمایشی تست کردن ربات در کاربردهای عملی می باشد. در این فرایند به سوالاتی پیرامون نحوه رفتار با افراد در محیط کار، سازگاری و ثبات در فعالیت روزانه و بلوغ این فناوری در دنیای واقعی پاسخ داده می شود. همچنین شرکای این پروژه مایلند ببینند این ربات تا چه حد کاراست. برای این منظور سناریوهای مختلفی مطرح می شود تا به یک بینش واحد از این که محیط ایده آل برای این فناوری چگونه است، دست یافته شود.


پیش بینی می شود فعالیت زنده  تورس از ماه سپتامبر آغاز شود.

ساخت اولین انبار هوشمند توسط کمپانی پوما
تاریخ: شنبه 21 مرداد 1396