Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
معاون امور تعاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در دیدار با سفیر چین در تهران درباره همکاری مشترک دو کشور در زمینه صنایع نساجی، دستی، پوشاک و فرش تبادل نظر کرد.

سیدحمید کلانتری در دیدار با 'پانگ سن' سفیر چین در ایران که در محل اداره امور تعاون وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی برگزار شد به سابقه طولانی فعالیت تعاونی ها در ایران اشاره و بر اقتصاد تعاون و عدالت اجتماعی تاکید کرد . 


به گزارش سایت نساجی امروز به نقل از ایرنا، وی با اشاره به تاریخچه وزارت تعاون و فعالیت تعاونی ها درحوزه های تولید، خدمات، توزیع و مصرف، افزود: در تلاش هستیم سهم تعاون را در اقتصاد ایران افزایش دهیم . 


معاون امور تعاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد : امسال با توجه به ضرورت ایجاد اشتغال قرار است درحوزه تعاونی روستایی و کشاورزی فعالیت بیشتری داشته باشیم . 


کلانتری چین را از کشورهای برجسته اقتصادی در دنیا دانست که تجریبات ارزنده ای در توسعه روستایی، اقتصاد و واگذاری اقتصاد به بخش خصوصی و تعاونی ها داشته است . 


کلانتری گفت: از همین رو خواستار برقراری ارتباط اقتصادی میان تعاونی های ایران و چین هستیم و می توانیم در زمینه های تولیدی، نساجی، صنایع دستی، پوشاک، فرش، تولیدات پسته ، زعفران و برخی موارد دیگر همکاری های مشترک داشته باشیم . 

 

*تعاونی ها در چین تکامل یافته تر و قوی تر شدند 


در ادامه این دیدار و گفت و گو 'پانگ سن' سفیر چین در ایران نیز با اشاره به تاریخچه ای مختصر از تعاونی ها در آن کشور گفت : به منظور تولید و پخش، تعداد زیادی تعاونی درچین به وجود آمده است که درراستای بهبود زندگی مردم نقش مهمی ایفا کرده و روز به روز تکامل یافته و قوی تر شده است . 


وی از تمایل چین برای تماس نزدیک و گسترش همکاری ها با ایران درزمینه های تعاونی خبرداد . 


یادآور می شود،در این دیدار از سفیرچین درایران دعوت شد که در نمایشگاه تعاون که در آینده نزدیک درمحل مصلی تهران برپا می شود حضور داشته باشد و از دستاوردهای بخش تعاون در کشورمان بازدید کنند ، همچنین سفیرچین در ایران نیز از دست اندرکاران حوزه تعاون به منظور آشنایی با آخرین دستاوردهای تعاونی ها برای سفر به این کشور دعوت کرد.

همکاری مشترک ایران و چین در صنایع نساجی، دستی، پوشاک و فرش
تاریخ: شنبه 28 مرداد 1396