Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
رییس انجمن بنکداران و طاقه فروشان پارچه گفت: بازار پارچه داخلی دچار رکود شده است و حال و روز خوبی ندارد.

 امیر قدیمی نژاد، پایین بودن قدرت خرید مردم و ورود بی رویه پوشاک خارجی را از علل رکود بازار پارچه در مملکت دانست و افزود: بخش عمده مصرف پارچه مربوط به واحدهای تولیدی پوشاک است که متاسفانه واردات بی رویه نفس این واحدها را به شماره انداخته است.

 

به گزارش سایت نساجی امروز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ؛وی همچنین اظهارداشت: رکود در حوزه تولید پوشاک موجب افت شدید تولید پارچه و اشتغال در واحدهای نساجی کشورشده است.


رئیس انجمن بنکداران و طاقه فروشان پارچه با بیان اینکه وضعیت تولید و فروش پارچه سال به سال بد و بدتر می شود، گفت: در اثر صدور مجوز های خاص به برند های پوشاک خارجی و کاهش تعرفه واردات پوشاک از 200 به 55 درصد متاسفانه سیل عظیم واردات پوشاک در کشور به راه افتاده است و دیگر جایی برای تولید داخلی باقی نگذاشته است.


وی در ادامه هزینه تولید در ایران را بسیار بالا دانست و افزود: تولید کنندگان پوشاک داخلی با تولید گران توان رقابت با کالاهای مشابه خارجی را ندارند.


قدیمی نژاد با تاکید بر حمایت جدی از صنف پارچه در کشور افزود: این صنعت در اشتغال افزایی، پویایی تولید، رشد اقتصادی، صادرات و مانند آن بسیار نقش آفرین است.


وی یادآور شد : بازار تولیدکنندگان و فروشندگان پارچه مانتوی مدارس در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید کمی رونق گرفته است و بقیه حوزه ها همچنان در خواب زمستانه بسر می برند.

تاریخ: یکشنبه 12 شهریور 1396